Menu
Dobre życie

Najgorszy vlog w historii + wyniki konkursów!

A więc stało się. W dzisiejszej notce spotkają was dwie niezwykłe rzeczy: po pierwsze, ale może nie najważniejsze, zobaczycie Najgorszy Vlog W Historii Youtube.
Po drugie, wreszcie dowiecie się, kto zgarnie wszystkie książki z konkursów.

A teraz przejdę od razu do sedna, bo już jakieś kilkanaście osób ciągle bombardowało mnie pytaniami “a kiedy wyniki konkursu?”. Trudno mi się jednak było za to zabrać, bo razem, licząc łącznie obydwa konkursy, musiałam jeszcze raz przestudiować prawie trzysta komentarzy.

Popyt na konkurs uświadomił mi też coś innego – Wy lubicie czytać książki! Bardzo się z tego cieszę. Możemy sobie przybić piątkę i iść razem na kawę, herbatę albo książkę właśnie.

I coś jeszcze – jak dla mnie, WSZYSCY powinniście dostać nagrody, jesteście wspaniali. Przeczytałam każdy komentarz i bardzo długo zastanawiałam się nad wyborem. Strasznie mi szkoda, że nie mogę dać wszystkim uczestnikom jakiegoś upominku, ale mam nadzieję, że mimo tego będziecie próbowali dalej w innych konkursach, o ile takowe będą 🙂

ALE ZANIM dowiecie się, jak wyglądają wyniki – dziś wrzuciłam na kanał nagranie, jak mówię. Spontanicznie. O niczym. I o kotach. No i mam porządne intro!

Konkurs – “Miłość jest dla szaleńców”

Do wygrania było 5 zestawów książek Bogny Ziembickiej.
Napisz, co byś był w stanie zrobić dla swojej miłości?

1. Pierwszy zestaw trafia do: Zuzy. Zobacz jej komentarz: KLIK.
“Można powiedzieć, ze dla miłości zrobiłoby się wszystko, lecz to nieprawda. Wystarczy zrobić jedną rzecz, a tylko prawdziwa miłość ją doceni.

Dla miłości usunęłabym mur wokół siebie. Zdjęła maskę, którą nałożyło mi życie i z którą wygodniej było chodzić. Oblodzonemu sercu oziębłemu przez ciągłe smutki, troski i brak nadziei pozwoliłabym się ogrzać i zabić szybciej. Dla miłości pozwoliłabym sobie na bycie sobą, tą prawdziwą, która siedzi wewnątrz mnie i czasem krzyczy, by inni ją dojrzeli, lecz często jest niedoceniana.”

2. Drugi zestaw trafia do: Simplife. Zobacz komentarz: KLIK.
“Ciężko powiedzieć, czy lepiej pisać odpowiedź na pytanie: co byłbyś w stanie zrobić dla swojej miłości, czy raczej “co jesteś w stanie wymyślić i jak pięknie ubrać to w słowa, żeby zgarnąć książki”, jesteśmy tylko ludźmi, nie oszukujmy się 😉

A tak bardziej serio, ciężko jest powiedzieć ile robimy/jesteśmy w stanie zrobić dla miłości, a ile tak naprawdę dla samych siebie. Mówimy, że robimy coś dla miłości, a często tak naprawdę działamy z czysto egoistycznych pobudek – poświęcamy to czy tamto tylko dlatego, żeby on/ona nas nie zostawił bo to MY sami czujemy się dobrze mając kogoś takiego przy sobie.”

3. Trzeci zestaw trafia do: Impromptu. Zobacz komentarz: KLIK
“(…) Banalnie proste pytanie, niebanalnie trudna odpowiedz. Bo słowo “wszystko” to jak pójście po linii najmniejszego oporu. Nie wszystko. Nie rzuciłabym studiów, by wyjechać z ukochanym. Nie oddałabym czternastu lat gry na fortepianie, by być z Tym Jedynym. Chciałabym, by ktoś pokochał mnie taka jaka jestem bez oczekiwania zmiany mnie.
Ale mogłabym dać mu siebie. Marzenia, które moglibyśmy razem spełniać. Pasje, które razem byśmy rozwijali. Uczucia, które uczylibyśmy się pielęgnować.”4. Czwarty zestaw trafia do: Natalii B. Zobacz jej komentarz: KLIK
“(…) Jeśli kochasz to nie musisz się zastanawiać nad zrobieniem czegoś dla tej osoby. Nie musisz nawet wiedzieć co to jest. ”

5. Piąty zestaw trafia do: Ganny. Zobacz jej komentarz: KLIK
“(…)Nie zadzwonił, ale może tej nocy weźmie ją w ramiona i zatańczy z nią jak dawniej.
Kto nie zna powiedzenia: „kto pierwszy, ten lepszy”? No cóż, prawda jest
brutalna: ona zawsze była druga.
Wiesz, co byłaby w stanie zrobić dla miłości? Oddać go tej, której był przeznaczony.”
Gratuluję zwycięzcom i proszę o skontaktowanie się ze mną pod tym wpisem, zostawiając adres mailowy. Prawdopodobnie znajdę Was po Disqusie, ale wolę dmuchać na zimne 🙂

Konkurs “Niezawodny sposób na kompleksy”

Do wygrania było 5 zestawów książki “Eleonora i Park”.
Zadaniem konkursowym było ułożenie playlisty dla ukochanej osoby, złożonej z 5 piosenek.

1. Pierwsza książka leci do Toni. Zobacz komentarz: KLIK.
“(…)Glen Hansard feat. Marketa Irglova – If You Want Me: Z mojej perspektywy ten utwór mówi o zabieganiu o względy drugiej osoby, tak jak powinno to wyglądać w prawdziwym związku. Nie chodzi mi tutaj o sztuczne, nadmierne okazywanie miłości, ale o delikatne, małe, ale jakże wymowne gesty, które będą pielęgnować uczucie.”

2. Druga książka leci do Elis. Zobacz komentarz: KLIK.
“(…) Metro – “Chcę być Kopciuszkiem”, ponieważ codziennie czuję to samo.”
3. Trzecia do antykobiety. Zobacz jej komentarz: KLIK.
“(…) Bo tu ulubione utwory mojej mamy, którą kocham tak jak tylko człowiek może kochać najszczerzej i najmocniej. To też ukochana osoba, prawda?”

4. Czwarta do Herbivi-cus. Zobacz komentarz: KLIK.
“(…) Właśnie te utwory opisują mnie, mogłabym je komuś dać jako metafora mojej osoby, taka ukryta wiadomość o moich największych tęsknotach i pragnieniach. Są tu i piosenki wprowadzające w melancholijny nastrój, ale również te, które potrafią mnie pocieszyć.”

5. Piąta do Natali P. Zobacz jej komentarz: KLIK.
“L Na dobry, naprawdę niesamowicie pozytywny początek, zaczęłabym od czegoś, co zawojowało moim sercem już dawno temu i między innymi z tego powodu, nie mogę oddać swojego serca nikomu w całości. Eastwest Rockers i ich przeurocza piosenka „Będę na pewno” to grupa niesamowicie uzdolnionych chłopaków, których kawałki są autentyczne, szczere i ociekające pozytywizmem.”

Gratuluję zwycięzcom i w ciągu najbliższych 2 dni skontaktuję się z Wami mailowo.
O autorce

Jestem Marta i próbuję jednocześnie spełniać marzenia, robić swoje i być dorosła, ale to ostatnie nie zawsze mi wychodzi.