Menu
Czas wolny

#3 Piątek z Martą

#PiątekzMartą to seria notek, w którym dzielę się linkami, których nie powinniście przegapić, polecam najlepsze rzeczy na świecie i mówię wam, czego według mnie warto dotknąć, a czego lepiej nie tykać… nawet kijem i z odległości.

#PODSUMOWANIE TYGODNIA

Oprócz tego, że nieposiadanie internetu przedłużyło się z trzech dni do dwóch tygodni, miałam – teoretycznie – sporo wolnego czasu. Rzeczywistość jednak szybko przywołała mnie do porządku, odezwały się zaliczenia… i tak to jakoś wyszło, że ledwo znajdywałam czas na to, żeby pomiędzy jednym zadaniem a drugim przegryźć jakąś bułkę w biegu. Było ciężko, ale teraz jestem zadowolona: oddałam już zmontowaną, godzinną audycję i zaliczyłam prezentację. Ta sesja będzie lekka, na szczęście!

W tę środę byłam na konferencji Menu Kariery i wysłuchałam  motywujących mini-wykładów. Zainspirował mnie zwłaszcza Alex Barszczewski (znajdziecie go tu: klik), który świetnie opowiadał m.in o tym, jak dobierać sobie znajomych, żeby osiągnąć sukces (to tak w całkowitym uproszczeniu i skrócie).

Swoją drogą, polecam wam chodzenie na różne tego typu wydarzenia – zawsze można się trochę zainspirować i zmotywować 🙂

A przed chwilą wróciłam z wycieczki po Centrum Technologii Audiowizualnych – jak będziecie we Wrocławiu, to koniecznie zajrzyjcie: widziałam stroje użyte w filmie “Lalka”, wielki bluescreen, halę filmową i masę interesujących rzeczy 🙂 A to stare neony z kin, które wiszą u nich na korytarzu:

Jest klimacik, nie?

#LINKI

Co z tymi Polkami?! – klik
Jak zwalczyć prokrastynację? [ENG/VIDEO] – klik (i powiązany z tym mój ostatni wpis: klik)
17 książek (rozwojowych/pomocnych), które każdy powinien przeczytać [lista ENG) – klik
Jak naturalnie nauczyć się obcego języka? [ebook] – klik
Bardzo fajny fanpejdż – Anatomia człowieka – klik

Zrobiłam też wywiad – znajdziecie go na moim drugim blogu: klik

#WIDEO

Zespół, który powinien był wygrać Eurowizję i za Chiny nie mam pojęcia, dlaczego tak się nie stało. Nie rozumiem tego kompletnie, ale okej – widocznie broda była lepsza.

Kocham Jona Lajoie, a jego najnowsza piosenka przebija WSZYSTKIE ironiczne teledyski, jakie do tej pory widzieliście. Nawet, jak zwykle nie klikacie moich linków – to naprawdę musicie zobaczyć 🙂

#CZEKAM

Wyjazd do Krakowa przełożyliśmy na czerwiec, więc muszę znaleźć sobie coś innego, na co mogę czekać 🙂 A tak na serio – po obejrzeniu trailera stwierdziłam, że muszę iść na ten film, ale cholera, na razie nie mam okazji…

#KSIĄŻKI

getto warszawskie życie ii wojna światowa
PAP
Moim hitem jest “Ciągle po kole. Rozmowy z żołnierzami getta warszawskiego” Anki Grupińskiej. Wszystkim opowiadam o tej książce, robiłam nawet o niej prezentację na zajęcia – jest tak świetna. Byli żołnierze getta opowiadają tam o tym, jak to wszystko wyglądało… i uwierzcie mi, podręczniki z historii i dokumenty na youtube nie opisują nawet połowy. 
Są opowieści o ludziach wyskakujących z pociągu do Treblinki, o dwudziestolatkach, którzy woleli cyjanek niż śmierć w gazie… wstrząsające, ale tak prawdziwe, że każdy powinien to przeczytać, niezależnie od tego czy orientuje się w historii, czy nie, bo to nie jest książka historyczna, tylko opowieść o życiu ludzi, którzy mieli umrzeć.
A udało im się przeżyć.
Znajdziesz mnie:
FACEBOOK || NEWSLETTER || ASK.FM || YOUTUBE 
O autorce

Jestem Marta i próbuję jednocześnie spełniać marzenia, robić swoje i być dorosła, ale to ostatnie nie zawsze mi wychodzi.