Menu
Czas wolny

6 filmów, które warto obejrzeć w wolny wieczór

Są dni, kiedy po prostu mamy ochotę rzucić się na kanapę, kompletnie nic nie robić i zapomnieć na chwilę o pracy, obowiązkach, kłótniach i rzeczach, które musimy zrobić, ale ciągle odkładamy je na później. I właśnie takie dni najlepiej nadają się na domowe kino. Oto 6 filmów z różnych kategorii, które warto obejrzeć, kiedy masz wolny wieczór i brak planów.

Nie jestem znawcą filmów.

Nie mam ani wybitnego gustu, ani nie znam się na alternatywnych twórcach, ani nie chodzę na żadne festiwale i takie tam. Ba, ja często łapię się na tym, że nie oglądałam jakichś “klasyków”, które oglądali WSZYSCY. No, wszyscy, tylko nie ja.

Nie przeszkadza mi to. Mi się film po prostu podoba, albo nie podoba – nie patrzę na to, czy to produkcja taka czy jakaś tam inna. Dlatego wszystkie moje propozycje, które tutaj znajdziecie, są subiektywne, ale szczere. Ja naprawdę, z całego mojego serca, mogę te filmy polecić, bo świetnie się przy nich bawiłam.

To co, gotowi?

MIŁOŚĆ BEZ KOŃCA

Najpierw coś z mojego ulubionego gatunku 🙂 Nigdy nie ukrywałam, że kocham romanse, a im bardziej odrealniony, tym czasami lepiej. Miłość bez końca to opowieść o pierwszej miłości. Wiecie, tej z przytupem, motylkami, kompletnym zaślepieniem i całym tym pakietem, który się dostaje, kiedy pierwszy raz amor przyrżnie ci patelnią w głowę.

On – jest z normalnej rodziny. Nie ma zbyt dużych ambicji, ma za to wiele romantyczności. Ona jest z dobrego domu, ma wymagającego ojca i przyszłość lekarską przed sobą. Wszystkie plany staję jednak pod znakiem zapytania, kiedy któregoś dnia po raz pierwszy odzywają się do siebie i wpadają obydwoje jak śliwki w kompot. Szkoda tylko, że cały świat jest przeciwko nim – a zwłaszcza jej ojciec.

Miłość bez końca to lekka, wzruszająca, romantyczna opowieść, idealna zarówno na samotny wieczór z kubłem lodów (ja uwielbiam czekoladowe) jak i posiadówę z koleżanką. Ja akurat oglądałam go z przyjaciółką i co chwila zachwycałyśmy się romantycznymi scenami 🙂 Polecam!

BYŁA SOBIE DZIEWCZYNA

Była sobie dziewczyna to jeden z moich ulubionych filmów. W latach 60. dziewczyny do wyboru miały dwie drogi: mogły albo być świetnie wyedukowane, albo wyjść dobrze za mąż. Innej opcji zbytnio nie było. Jenny jest pilną uczennicą, ale wszystko zmienia się, kiedy poznaje starszego mężczyznę.

Niekoniecznie na dobre. Więcej nie będę spoilować, ale powiem wam, że to jest ŚWIETNY, ŚWIETNY, ŚWIETNY film z cudnym klimatem i zakończeniem. Koniecznie zobaczcie!

SPOTLIGHT

Tak naprawdę brak słów, by opisać ten film, zwłaszcza, jeśli dotrze do was, że jest on oparty na prawdziwej historii. Fakt, ilu pedofilów funkcjonuje w społeczeństwie i krzywdzi dzieci, często pod przykrywką Kościoła, który ich chroni, jest przerażające. Wciągający i ciekawy – na pewno nie będziecie się na nim nudzić, ale ostrzegam, że spojrzycie na instytucję kościoła też z z zupełnie innej perspektywy – niekoniecznie pozytywnej.

DEADPOOL

Na Deadpoolu byłam w kinie – wyciągnęli mnie do niego znajomi. Średnio chciałam iść, bo po pierwsze, jakoś nie czuję tych filmów o suberbohaterach, a po drugie, miałam wtedy grypę. Mimo wszystko dałam się skusić i to była najlepsza decyzja, jaką mogłam podjąć, bo już dawno nie śmiałam się tak głośno w żadnym filmie. Deadpool jest dla każego – nieważne, czy jarają cię supermoce czy nie, to opowieść z poczuciem humoru – chociaż trochę specyficznym – i ciekawą historią w tle.

JAK ZOSTAĆ KRÓLEM

Król Jerzy VI ma problem. Teoretycznie jest królem, więc może wszystko, oprócz jednego – niejąkania się. Przez swój problem nie może przemawiać do ludu ani pełnić królewskich obowiązków. Z problemem pomaga mu uporać się nietypowy specjalista od dykcji i mowy.

Wiem, wiem. Opis może nie brzmi porywająco (super, film o jąkającym się królu) ale film ma świetną obsadę i jest wciągający 🙂

SINISTER

To jest coś śmiesznego – z jednej strony lubię horrory, ale z drugiej sprawiają, że potem w nocy nie mogę iść do łazienki, bo boję się przekroczyć próg łóżka, żeby coś mnie nie wciągnęło pod. Serio.

Sinister to teoretycznie sztampowy horror: wiecie, stary strych, stary dom, tajemnica, przeprowadzka… ale sposób, w jaki opowiedziana jest historia sprawia, że ten film wyróżnia się na tle innych straszaków i jest po prostu ciekawy.


Mam nadzieję, że moje propozycje komuś się przydadzą – ja sama zawsze korzystam z poleceń i w 9/10 przypadkach się sprawdzają 🙂 Miłego oglądania!

O autorce

Jestem Marta i próbuję jednocześnie spełniać marzenia, robić swoje i być dorosła, ale to ostatnie nie zawsze mi wychodzi.