Menu
Organizacja

Ruszam tyłek, czyli moje cele na maj!

Ktoś mądry kiedyś powiedział: jeśli ogłosisz wszystkim w internecie, co zamierzasz zrobić, i tego nie dokonasz, wyjdziesz na głupka.
Żartuję, nikt tak nie powiedział. Ale to prawda. Jeżeli ogłosisz publicznie swoje postanowienia, prawdopodobieństwo, że je spełnisz, wzrasta. Diametralnie.
I dlatego dzisiaj ja wam mówię o tym, co bym chciała zrobić w tym miesiącu (oprócz wygranej w totka).

Postanowiłam, że będę na blogu pisać też o moich celach. Głównie po to, by czasami się do nich bardziej zmotywować – zwłaszcza, kiedy wracam zmęczona po całym dniu i jedyne, co chce mi się robić, to otworzyć pudełko z lodami i odpalić besos. To znaczy, Kuchenne rewolucje. Albo jakiś serial.

Poza tym często mi dajecie znać, że jak opowiadam o tym, jak dużo robię, to wam się też chce – czyli kolejny plus! Jeśli zmotywuję samą siebie, a przy tym chociaż jedną inną osobę, to mogę już umierać, bo to znaczy, że wygrałam życie.

Zasada: żeby wyzwania realizowało mi się łatwiej, do każdego dodałam kilka mini-wyzwań, których realizacja pomoże mi dokończyć całość. Mądre, nie? 🙂

Nie będę już przedłużać – posłuchajcie o moich celach na maj.

CELE NA MAJ

Przeczytać od 2-5 książek.
Ostatnio znowu z tym jest kiepsko. Kocham czytać, nie trzeba mnie do tego zmuszać, natomiast naprawdę muszę zacząć po prostu to planować, bo inaczej nigdy nie sięgnę po książkę (bo przecież zawsze jest COŚ JESZCZE do zrobienia, prawda?)

Na Kindle mam już zakupione pozycje, mam też kilka książek na półce – nic, tylko zacząć czytać! Bardzo chcę to robić codziennie.

Aby zrealizować ten cel, chcę:

 • na bieżąco wrzucać na instagram i facebooka książki, które czytam (oczywiście tylko raz każdy tytuł);
 • jeżeli któraś z książek będzie godna polecenia – wrzucę zbiorczy wpis na bloga – coś jak ostatnie 3 książki, które warto przeczytać;
 • pod koniec miesiąca wrzucić na instagram zdjęcie z książkami, które przeczytałam;

Ogarnąć bloga

Kiedy jeszcze studiowałam dziennikarstwo, było mi dużo łatwiej – miałam na ostatnim roku tryb indywidualny, więc z łatwością znajdywałam czas na wszystko. Na AWFie jestem na normalnym trybie, poza tym mam dużo, dużo więcej nauki niż na Uniwersytecie, stąd też mniej czasu.

Odbiło się to głównie na tym blogu, dlatego chciałabym wziąć się do roboty.

Aby zrealizować ten cel, chcę:

 • wrócić do publikacji postów co 2 dni (teraz często jest co trzy;);
 • szybciej i częściej odpisywać na wasze komentarze (wszystkie zawsze czytam, a nie zawsze odpisuję – mój błąd);
 • wyznaczyć harmonogram (to już zrobiłam, hura – mam milion pomysłów na ciekawe i przydatne wpisy!) i po prostu pisać;
 • uaktualnić podstrony;
 • wrócić do publikowania anegdotek na facebooku – bardzo je lubiliście (i ja też!). Ale to się wiąże z punktem pierwszym – im więcej czytam, tym więcej mam rozmyślań i obserwacji, im więcej rozmyślań i obserwacji, tym więcej materiałów na anegdoty w mojej głowie i w moim życiu.

Nie zwariować ze stresu

13048010_852643484844557_5569492159852058727_o

Zbliża się moja sesja, ale też kilka innych dużych wydarzeń, w których biorę udział. Znam siebie i już wiem, że się będę stresować (prawdę mówiąc, to już to robię, kiedy o tym myślę!). W ciągu roku zrobiłam niesamowity postęp w zwalczaniu stresu, ale jeszcze dużo przede mną.

Aby zrealizować ten cel, chcę:

 • regularnie praktykować jogę,
 • nie przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu
 • częściej wyciszać telefon – zwłaszcza w weekendy i w tygodniu po 20.00
 • więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu

DO DZIEŁA!

Na początek wyznaczam sobie tylko trzy postanowienia na ten miesiąc – uważam, że to i tak wystarczająco dużo, biorąc pod uwagę, że mam jeszcze swoje fit cele, które równocześnie realizuję 🙂

I wiecie co? Pomyślałam sobie teraz, że w sumie możemy razem robić takie rzeczy… jeśli macie jakieś cele na maj, koniecznie napiszcie je w komentarzu! Przybiję piątkę i pomotywujemy się razem!

O autorce

Jestem Marta i próbuję jednocześnie spełniać marzenia, robić swoje i być dorosła, ale to ostatnie nie zawsze mi wychodzi.