Menu
Ludzie

Prosty sposób by sprawdzić, czy to na pewno TEN JEDYNY

Człowiek zadaje sobie sporo pytań. Poczynając od co dzisiaj założę? i  co zrobić na obiad?, poprzez a ile to kosztuje? i masło czy margaryna?. I chociaż rzeczywiście, kwestia tego, jakie majtki dzisiaj ubrać może być dla kogoś kluczowa i ważniejsza od takich błahych spraw jak pokój na świecie czy afery z Trybunałem, to i tak wszystko przebija pytanie, które nasuwa się w każdym związku: czy to właśnie ten?

Krążą różne teorie.

Że miłość nie istnieje, a to, że łączymy się w pary to po prostu trochę chemii i człowieczego instynktu; że za każdym razem to ten jedyny, bo każda miłość to właśnie ta i po prostu czasami się rozwala; że gdzieś na świecie, niekoniecznie w naszym kraju, czeka na nas druga połówka; że każdy przeżywa wielką miłość raz w życiu i najważniejsze: że spośród wszystkich osób, z którymi się spotykasz, jest tylko jedna, która jest właśnie TĄ OSOBĄ. No wiesz. Jedyną. Księciem z bajki, księżniczką z wieży, Shrekiem z bagien.
Jest tą osobą, za którą ty byś dał wszystko.

I za każdym razem, kiedy dręczą nas jakieś wątpliwości, zastanawiamy się. Czy to ten? Czy my na pewno do siebie pasujemy? Czy to, że on mnie często nie całuje, znaczy, że nie kocha? Czy to naprawdę miłość? i tak dalej.  Zaczytujemy się w kolorowych pisemkach dla kobiet, rozwiązujemy testy pod tytułem: czy on cię na pewno kocha? Dowiedz się!  i chociaż jesteśmy dorosłymi ludźmi, to czasami nie potrafimy zebrać do kupy tego, co sami myślimy.

Wierzę w to, że ludzie są jak puzzle. Nie wszyscy do siebie pasują, nawet, jeśli na pierwszy rzut oka wyglądają jak z jednego zestawu i nawet dają się włożyć i zaskoczyć. Jeżeli to nie jest odpowiedni kawałek, to gdy tylko podniesiesz takie dwa niby pasujące puzzle, rozpadną się w cholerę. Jak ciastko po ugryzieniu.

Ale do rzeczy – jak poznać, że to ta jedyna osoba?

Jak dla mnie, wystarczy obejrzeć ten filmik i zastanowić się, co miałeś w głowie, kiedy słyszałeś te wypowiedzi. I na co masz teraz ochotę.

Mówi się, że kiedy spotkasz tą właściwą osobę, to po prostu to wiesz. To szalone, ale… będziesz po prostu to wiedzieć”.

Tyle i aż tyle.

O autorce

Jestem Marta i próbuję jednocześnie spełniać marzenia, robić swoje i być dorosła, ale to ostatnie nie zawsze mi wychodzi.