Piątek z Martą #37: kot w stroju Mikołaja, moja szalona wycieczka i ciekawe linki

Są ludzie, parapety i jest też Marta, która w ciągu doby jedzie do Warszawy z Wrocławia i z powrotem, przebiera kota w strój Mikołaja i definitywnie ma największą szopę na głowie od czasów fryzur na lakier z lat 90.

CO U MNIE?

Aktualnie to mimo moich walk, dopadło mnie jakieś głupie choróbsko i smarkam nosem, mam smutną minę i próbuję się ogrzać pod kocem, przeglądając cały dostępny internet. Ale się nie dam! Mam zamiar dzisiaj wieczorem porządnie odpocząć… i wydoić jakieś miliony litrów herbaty. Szalony piątek!

11202602_772041432904763_7596484601945539286_n

 

 

W niedzielę i poniedziałek urządziłam sobie najszybszą wycieczkę w moim życiu – do Warszawy. Nie dawałam nikomu znać, bo tak naprawdę przyjechałam w niedzielę wieczorem, podjechałam do hotelu i o siódmej rano następnego dnia już jechałam na Fit Forum, organizowane przez Reeboka.  Strasznie się cieszyłam z zaproszenia, bo zaproszono mnie jako trenera, a nie blogerkę i uznałam to za spore wyróżnienie 🙂 Było świetnie i cieszę się, że zdecydowałam się przyjechać, bo wróciłam z masą motywacji, nie tylko do trenowania, ale też do blogowania.

 

A wcześniej w Biedrze kupiłam strój Mikołaja dla Nitki i oczywiście jej nie odpuściłam, za co teraz mnie nienawidzi:

12239642_443373789197706_4835245372552474976_n

Nie tak dawno, bo wczoraj, przeprowadziłam pierwsze w swoim życiu warsztaty – odbyły się w ramach naszych wrocławskich spotkań blogerów WroBlog 🙂 Przez trzy godziny próbowałam nauczyć czegoś innych blogerów i nie wyjść przy tym na głupka. Chyba się udało 🙂 Mówiłam głównie o dwóch rzeczach – tym, jak pozyskać czytelników i tym, jak mieć takich czytelników, którzy skoczą za tobą w ogień. Wydaje mi się, że było w porządku jak na pierwszy warsztat. Wszystko przede mną 🙂

 

Więcej rzeczy z mojego codziennego życia znajdziecie na instagramie, który zmienił swoją nazwę: MÓJ INSTAGRAM.

CIEKAWE LINKI

 • Piosenka Adele „Hello” w 25 różnych wersjach (stylach różnych zespołów). Ten facet jest niesamowity, potrafi naśladować chyba każdy głos 🙂 Strasznie ciekawe!
 • Codzienne życie Lorda Vadera – zobaczcie sobie, Polak robi świetne zdjęcia „normalnego” życia Dartha Vadera.
 • I instagram „kolesia od Vadera”, czyli autora projektu. Świetne zdjęcia!
 • Korepetycje z języka angielskiego w Rzeszowie, matematyki we Wrocławiu czy niemieckiego w Zielonej Górze? Jeśli szukasz korepetytora w swoim mieście, przyda się Preply – to platforma do znajdywania korepetytorów ale też szukania „klientów” jako jeden z nich. Każdemu korepetytorowi można wystawić recenzję, są też podane ceny, więc możesz znaleźć osobę, która odpowiada nie tylko twoim wymaganiom, ale także żądaniom twojego portfela.
 • Czy książki mogą leczyć? – tak, i przekonuję się o tym po notce na blogu Happyholic. Kocham Jeżycjadę, a Justyna przyporządkowała każdy tytuł do odpowiedniego stanu ducha, dzięki czemu czytając konkretny tytuł, może ci się udać pokonać swój konkretny problem. Fajny pomysł, prawda?
 • Wyszukiwacz treningów wideo – mam nadzieję, że ćwiczycie z Codziennie Fit, ale jeśli szukacie też czegoś innego, to ta wyszukiwarka znajdzie dokładnie taki trening, jakiego szukacie. Można wyszukać wideo po rodzaju treningu, partii ciała, długości, poziomie trudności, wymaganym sprzęcie.  Świetna sprawa!
 • Sen polifazowy – słyszeliście o tym? Polega na podzieleniu standardowego czasu snu na małe jednostki w ciągu dnia, dzięki czemu zwiększa się produktywność i aktywność. Ściema czy prawda? Jacek przeprowadził eksperyment i przez miesiąc spał w ten sposób. Ciekawi, co mu wyszło? 🙂
 • Wideo ślubne nakręcone przez… PSA – tak jest.  Kamera na grzbiecie i jedziemy, panie fotografie.

BLOGI CZYTELNIKÓW:

Jeżeli chcesz, żeby Twój blog się tutaj znalazł – wyślij mi maila na kontakt@martapisze.pl z adresem bloga, w tytule wpisz #PiątekzMartą. Opisz jednym zdaniem swój blog i napisz, dlaczego jest warty polecenia. Wiem, jak ciężko zdobyć pierwszych czytelników, więc bardzo chętnie polecę Wasze blogi.

 • Smiley Project – świetny blog Mileny z komiksami, wróżę sukces 🙂
 • Ana’s Avenue – blog Polki mieszkającej w Londynie, ktora lubi pisać o książkach, motywacji i życiowych doświadczeniach.
 • Head Divided – Od autorki: kiedyś sama tego nie wiedziałam. Jednak niedawno koleżanka przyznała się, że uwielbia mnie czytać bo „piszę o zwykłych rzeczach w niezwykły sposób”, więc myślę, że to chyba dobry powód?
 • Travel menu – bardzo ciekawy blog o podróżach… i jedzeniu 🙂

OSTATNIO NA BLOGU:

DO POSŁUCHANIA

Demi, jesteś najlepsza. Strasznie się cieszyłam, że nie tylko ja, ale większość mediów zagranicznych (i nawet nasz RMF) docenił cover „Hello” wykonany przez Demi <3

A dlaczego ją tak lubię, przeczytacie tu: Kobieta, w której się zakochałam.