Menu
Czas wolny

#24 Piątek z Martą: ciekawe linki, wizyta w Warszawie i samo szczęście

Wiecie co? Ja po prostu czuję się szczęśliwa. Więc dzisiaj będzie szczęśliwy #PiątekzMartą.

Ostatnie dwa tygodnie jak zwykle u mnie – intensywne. Zaczął mnie dopadać lekki stres przed-licencjatowy (ach, to słowotwórstwo), ale w ten weekend planuję przysiąść nad tym i wyprodukować trochę stron  na temat dziennikarstwa w trakcie Powstania Warszawskiego.

Szukajcie tajemnicy w tym wpisie.

A skoro już o warszawskich rzeczach mowa – niedziela i poniedziałek upłynęły mi właśnie w stolicy. Jak mnie dłużej czytacie, to doskonale wiecie, że lubię to miasto i były to dla mnie bardzo przyjemne dwa dni. Pojechałam tam w konkretnym celu – zostałam zaproszona do Czwórki. Rozmawiałyśmy trochę o motywacji, słomianym zapale, pisaniu blogów i tym, jak się do czegoś zabrać i nie rzucić tego w cholerę. To było dla mnie naprawdę duże wydarzenie, stresowałam się jeszcze bardziej, niż wam pisałam, bałam się, że nic nie powiem, albo powiem coś głupiego, ale chyba nie było tragicznie.

Tutaj można odsłuchać całą audycję ze mną: KLIK.

Jestem mile zaskoczona tym, jak mnie ugoszczono w Czwórce. Po pierwsze, fakt, że byłam w siedzibie Polskiego Radia strasznie mnie podniecał (wiecie, takie zboczenie dziennikarskie), a po drugie – wszyscy byli tak mili, że lepiej być nie mogło. Jestem strasznie wdzięczna za zaproszenie i za to, że mogłam przeżyć taką przygodę.

W Warszawie nagrałam trochę scenek i skleiłam to w jednego vloga, którego możecie obejrzeć tutaj:

W ogóle mam ciekawostkę dla was, bo nie wiem, czy wiecie, na youtube jest coś takiego, jak łapki w górę i w dół – działają jak na facebooku, ale też powodują, że film który ma dużo łapek w górę jest polecany innym użytkownikom. Pod każdym filmem mam dwie pewne łapki w dół. Zawsze wiem, że one tam będą, kiedy zerknę. Anty-czytelnicy? Może koledzy. 🙂

Poza tym, u mnie czas wielkich decyzji. Jedną się z wami już podzieliłam – prawdopodobnie po licencjacie nie kończę magistra na dziennikarstwie, tylko idę na Akademię Wychowania Fizycznego. Sport był ze mną od samego początku i chociaż wcale nie rezygnuję z “kariery”* dziennikarskiej, to po prostu nie sądzę, żebym się na tych studiach jeszcze czegoś nowego nauczyła. A na AWF mogę uzyskać odpowiednie kwalifikacje i trenować innych. Byłoby świetnie!

* nie lubię tego słowa.

I jeszcze jedno. Ostatnio pisałam o tym, że dopadł mnie kryzys. Kryzysu już nie ma, czuję się strasznie szczęśliwa w tym momencie. Chciałabym obdarować jakoś was tym szczęściem, bo po prostu mnie roznosi. 🙂 🙂 🙂 Nie wiem, czy rozkwitam na wiosnę, czy po prostu ostatnio nie mam żadnego pechowego dnia, ale cieszę się, że jest jak jest. Mogę z całą świadomością powiedzieć, że kocham moje życie 🙂

Jeśli ten #PiątekzMartą jest chaotyczny, musicie mi wybaczyć – Patryk gra na gitarze i nie słyszę własnych myśli. Życie.

CIEKAWE LINKI

Nowa odsłona Codziennie Fit – KLIK

Blog moich koleżanek ze studiów. Uważam, że to bardzo dobrze prowadzone miejsce, dziewczyny są pracowite, a ich przepisy – przepyszne! – KLIK

Trening pewności siebie – KLIK

Mocy spot fundacji Dzieci Niczyje – KLIK

Jak wykorzystać stres, zanim on wykorzysta ciebie – KLIK

Co kobiety sukcesu mówią sobie do lustra każdego poranka [ENG] – KLIK

10 życiowych lekcji, których możesz się nauczyć tylko w czasie złych dni [ENG]- KLIK

Cholera, nie mam więcej linków. Wiem, że bieda, ale ostatnio nie mogę nic znaleźć. Może dlatego, że wolny czas spędzam ćwicząc albo grając w Simsy.

BLOGI CZYTELNIKÓW:

Jeżeli chcesz, żeby Twój blog się tutaj znalazł – wyślij mi maila na kontakt@martapisze.pl z adresem bloga, w tytule wpisz #PiątekzMartą. Wiem, jak ciężko zdobyć pierwszych czytelników, więc bardzo chętnie polecę Wasze blogi.

Blog w spódnicy – KLIK

Świat według Pauli – KLIK

Powerpinkyx – KLIK

Blog Zuzi – KLIK

Królowa Moli – KLIK

Życie me – KLIK

Herbivicus – KLIK

NA MOIM BLOGU:

Najważniejszy tekst ever:

A oprócz tego:

Lubię być naiwna

Czy kobiety lubią chamów?

Jak filmy miłosne niszczą mi życie

Jak znaleźć motywację i NAPRAWDĘ zmienić swoje życie?

Czy jesteś w porządku?

Jeszcze nie spoglądałam na Wasze komentarze pod dwoma najnowszymi postami – nadrobię to w weekend i na pewno na nie odpowiem.

DO POSŁUCHANIA

Zobaczcie, kiedyś pojadę na jej koncert.

Mój gust muzyczny możecie sprawdzić tu: KLIK. Można zapraszać do znajomych, przyjmuję wszystkich 🙂

A gust czytelniczy tu: KLIK.

To już chyba wszystko na dziś. Miłego weekendu! (A w czasie weekendu albo tuż po może was spotkać niespodzianka na blogu. Ach, niech to, wytrwałym, którzy dotrwali do końca piątku pokażę podpowiedź: o tu. Jesteście wybrańcami, haha).

FACEBOOK ASK.FM INSTAGRAM

fot. Patrycja Kastelik

O autorce

Jestem Marta i próbuję jednocześnie spełniać marzenia, robić swoje i być dorosła, ale to ostatnie nie zawsze mi wychodzi.