Siedzę obok ciebie. Najpierw podaję ci kubek z gorącą herbatą – dokładnie taką, jak lubisz. Potem biorę na kolana laptopa, przysuwam się, żebyśmy mogli razem widzieć ekran i mówię:
– hej, zobacz, co ostatnio znalazłam!
Rozgość się. To kolejny piątek z Martą!

CO U MNIE?

Tak jak to zwykle u mnie bywa, jak wydaje mi się, że bardziej intensywnie być nie może, to życie chce mi za wszelką cenę udowodnić, że się mylę. Tym oto sposobem po raz kolejny rozszerzam dobę- ale nie wiem kompletnie, jak mi się to udaje.
Dużo czasu spędziłam na klasycznym bólu tyłka i irytacji, bo od początku roku akademickiego latam jak pogryziona i próbuję zdobyć od każdego mojego wykładowcy piękny, zamaszysty autograf. Podpisów jest tak dużo, że naprawdę się nie zdziwię, jak będzie musiała mi jeszcze podpisać te papiery pani sprzątaczka, pani z baru i miły, siwy pan portier.
Mam nadzieję, że uda mi się jednak wszystko załatwić na czas – a, bo tego Wam nie mówiłam, tutaj terminy też się liczą – i wreszcie chwilę odsapnę. No i zasnę ze spokojną głową, że wszystko jest wreszcie w porządku….
Dostałam też od przyjaciółki prezent, który idealnie do mnie pasuje i którym już zdążyłam się pochwalić na instagramie:
Poza tym, w BrandBurgerze mamy taki nawał zleceń, że na razie zawiesiliśmy przyjmowanie kolejnych, bo nie damy rady. To chyba dobry znak. 🙂
A jeśli chodzi o inne sprawy – właśnie jadę do Warszawy, trochę odpocząć, pozwiedzać i załatwić kilka spraw. Jeżeli chcielibyście się ze mną spotkać, chciałam dzisiaj zrobić jakieś spontaniczne spotkanko o 20. Jeszcze nie wiem, gdzie – około 15.00 postaram się napisać dokładne miejsce i godzinę spotkania na moim facebooku. Może uda nam się jakoś zgadać.
Poza tym: biorę udział w wyzwaniu „przeczytaj tyle, ile masz wzrostu” i prosiłam Was o odpowiedzi na trzy krótkie pytania: klik.

LINKIciekawe blogi linki

Mój wczorajszy post – jak zacząć spełniać swoje marzenia. 8 wskazówek – KLIK
Do blogowania wróciła Marta z bloga Wieszak na wybiegu – KLIK
Jeden z niewielu blogów o książkach, które czytam- KLIK
Niemieckie zdjęcia z IIWŚ – KLIK
Aplikacje, które pozwolą utrzymać twoje blogowanie albo biznes zorganizowanym [ENG] – KLIK
Jak zacząć pisać książkę? [ENG] – KLIK

I absolutnie najlepszy film o kotach w internecie:

Pamiętajcie, że możecie zgłaszać ciekawe materiały, swoje blogi i takie rzeczy do kolejnych Piątków z Martą. Wystarczy mail na adres kontakt@martapisze.pl z tematem: #PiątekzMartą.

 • Anonymous

  PANI z baru, PAN portier, ale już po prostu SPRZĄTACZKA. Przykre… pani z baru jest PANIĄ, a sprzątaczka nie jest PANIĄ sprzątaczką,,, to pierwsze, co rzuciło mi się w oczy.

 • Anonymous

  Wlasnie na to samo zwrocilam uwage.. Marta, bardzo lubie Twoje teksty ale zero szacunku dla pani sprzataczki bo jest sprzataczka a nie pania z baru?

  • Uspokójcie się, mam taki sam szacunek i dla sprzątaczki i dla prezydenta. Mówię: (jakaś) nauczycielka, a nie za każdym razem ‚pani nauczycielka’, mówię strażak albo dziennikarz a nie ‚pan strażak ‚. Pani z baru nie ma większego poklasku u mnie- po prostu słowo ‚barmanka’ nie pasuje, a ‚sklepikarki’ nie lubię. Wyluzujcie trochę 😉

  • Ale poprawię w tekście, bo właśnie widzę, skąd te oburzenie – jak się czyta, to źle brzmi. Nie miałam nic złego na myśli.

 • Film o kotach zrobił zeszły poniedziałek dla mnie i mojego mężczyzny przecudownym. <3

  A idnywidualny plan studiów – w poniedziałek dopiero upewnię się, czy mam opiekuna. ._. I cały cyrk do zrobienia w dwa dni. Bo do środy mamy czas, prawda?

 • Anonymous

  Hej 🙂 mam pytanie, gdzie kupiłaś kalendarz z brytyjską flaga? boski jest 🙂
  i jeszcze jedno, ale trochę w innym temacie… Przeczytałam ostatnio post, w którym polecałaś książkę Coś pożyczonego. Zakochałam się w niej i chcę więcej, ale nie wiem, za którą kolejną ksiązkę autorki się teraz zabrać. Czytałaś inne? Możesz mi którąś polecić? Albo nawet jakieś inne romansidło, innej autorki?

  • Anonymous

   Takie kalendarze są dostępne w Empiku 🙂

 • Lubię Twoje zorganizowanie 😀 Miłego wieczoru, pozdrawiam :*

 • Anonymous

  Nie chcę hejtować, ale coraz gorsze te Piątki z Martą. Dawniej nie skupiały się tak bardzo na Tobie, miały więcej merytorycznej treści, polecały książki, filmy, seriale… Może formuła się chwilowo wyczerpała?

  • Docelowo piątki mają skupiać się też na mnie. Ostatnie dwa maja mniej polecanych rzeczy, bo niczego nowego nie oglądałam i nie widziałam – co mam polecać na silę?

 • Dlaczego osoby wyrażające krytykę nie potrafią się nigdy podpisać? Co popularniejszy blog to w komentarzach hejty i to zazwyczaj anonimowe… Jeśli się wyraża swoją opinię, wyraża się siebie a zatem wypadałoby napisać chociażby swoje imię a nie zostawiać swoje zdanie anonimowo, w koncu nie bierzemy udziału w ankiecie satysfakcji.

 • Marta muszę Cię zasmucić :p to nie jest na pewno najlepszy filmik o kotach, przykro mi he.

 • Całkiem mi się tutaj podoba, będę wpadać częściej. Zwłaszcza linki, chociaż ostatni mnie trochę zawiódł, myślałam, że temat zostanie bardziej rozwinięty. Mam nadzieję, że ze wszystkim zdążysz 😉

 • Lubię te Martowe Piątki!