Menu
Dobre życie

W co pograć z dziewczyną/chłopakiem? Gry dla dziewczyn.

Nadszedł ten dzień. Dzień, w którym obydwoje stwierdziliście, że całodobowe przytulanie się do siebie w stylu pijawek i ćwierkotanie na temat waszego dnia już nie wystarcza. Dzień, w którym zajrzeliście do portfela i zrozumieliście, że jeszcze kilka randek w restauracji i będziecie musieli znaleźć drugi etat. Dzień, w którym pomyśleliście: i co by tu teraz zrobić?
Odpowiedź jest prosta: pograć. Razem.

Szczerze – grających dziewczyn nie jest dużo. Sama jestem jedną z nich i wiem, że są na tym blogu czytelniczki, które grać lubią, ale większość kobiet jakoś nie szaleje za tym typem rozrywki. Ewentualnie, gdy już najdzie je ochota, włączają Simsy i przepadają na długie godziny, tworząc rodzinę i zarządzając domem.
To całkowicie zrozumiałe.

Niemniej jednak granie z chłopakiem to zupełnie inna bajka: to jest naprawdę ŚWIETNA forma spędzania razem czasu, która sprawia, że po pierwsze dobrze się bawicie, po drugie, zabijacie nudę, a po trzecie…
no cóż, wreszcie możesz w czymś wygrać.

Robiąc ranking moich ulubionych gier do grania we dwoje, brałam pod uwagę dwie rzeczy  – to, jak dobrze mi się grało oraz fakt, że nie wszyscy muszą lubić gry i się na nich znać. Te pozycje są proste, przyjemne i co najważniejsze – wciągające. Z tego co wiem, to nawet największe przeciwniczki komputerów i konsol świetnie się bawią, próbując złoić swojego mężczyznę. 🙂

CASTLE CRASHERScastle crashers gry dla dwojga w co pograć z dziewczyną chłopakiem

Założę się o mojego bloga, że każdej dziewczynie spodoba się grafika. Jest rysowana i bajkowa, więc naprawdę przyjemnie się w to gra.

Ale do rzeczy: każde z was jest rycerzem (ja oczywiście, byłam różowym). Problem polega na tym, że w czasie przyjęcia zła postać porywa cztery księżniczki. Waszym zadaniem jest pościg za sprawcą i uratowanie laseczek. W czasie drogi spotykacie mnóstwo małych przeciwników, którzy próbują uniemożliwić wam przejście dalej. Im więcej wrogów unieszkodliwicie i im dalej przejdziecie, tym więcej macie punktów doświadczenia i tym wyższy macie poziom. Z każdym poziomem dostajecie nowe ruchy i ciosy, a także możecie zainwestować w jakąś umiejętność. Na końcu każdej planszy jest wielki boss-przeciwnik, który jest trudniejszy do pokonania.

Super plusem, który podbije serce każdej dziewczyny jest fakt, że po drodze napotykacie też słodkie zwierzątka, które mogą dołączyć do waszej dwójki.

castle crashers harry potter lego recenzja lata 1-4 lata 5-7 gry dla pary dwójki dwóch osób w co pograć z dziewczyną chłopaki
Żabka, piesek, miś – takie zwierzątka mogą dołączyć do waszej podróży

Naprawdę świetnie grało w Castle Crashers – przyjemnie się współpracuje we dwójkę i nawzajem na siebie wrzeszczy (“Pomóż mi! Walnij go!”). Pamiętam, że skończyliśmy tą grę niesamowicie szybko, bo nie odkładaliśmy padów nawet na sekundę. 🙂

LEGO HARRY POTTERharry potter lego recenzja lata 1-4 lata 5-7 gry dla pary dwójki dwóch osób w co pograć z dziewczyną chłopaki

Czy jest ktoś na sali, kto nie lubi Pottera? Chyba nie. Lego wyszło na przeciw fanom Hogwartu i stworzyło grę na podstawie książek i filmów. Możecie wcielić się w Harrego, Rona czy Hermionę (i okazjonalnie inne postacie, jak na przykład Hagrid) i ruszyć po przygodę.

harry potter lego recenzja lata 1-4 lata 5-7 gry dla pary dwójki dwóch osób w co pograć z dziewczyną chłopaki

Na początku nie byłam przekonana do grania w Harrego, który wygląda jak klocek, ale potem okazało się, że niepotrzebnie się wzbraniałam – grało się całkiem przyjemnie.

Tryb dla dwóch osób to tryb współpracy – razem przeżywacie wydarzenia, które spotkały trójkę przyjaciół i próbujecie jakoś wybrnąć z tarapatów. Gra LEGO nie jest wiernym odzwierciedleniem książki, ma swoje własne zadania i typowy dla siebie humor, ale nawet mi – fance, która zawsze się oburza o niezgodność książki z innymi produkcjami – bardzo się to podobało.

harry potter lego recenzja lata 1-4 lata 5-7 gry dla pary dwójki dwóch osób w co pograć z dziewczyną chłopaki

Oprócz zadań i wyzwań, musimy zbierać monetki (tu szerokie pole do rywalizacji), które czasami kryją się w różnych miejscach. Sprowadza się to do tego, że walicie z różdżki w co popadnie w nadziei, że zaraz wyleci na was deszcz złotych monet.

RAYMAN LEGENDSrayman origins legends gry dla pary dwójki dwóch osób w co pograć z dziewczyną chłopaki

To jest gra, która zabrała nam jakiś miesiąc wakacji w tamtym roku – graliśmy bez przerwy! Uważam, że to jest jedna z najlepszych propozycji i każdy powinien chociaż spróbować zagrać. 🙂

Mamy dwie postacie i razem przemierzamy świat – chodzi o to, żeby dojść do końca planszy/poziomu. Po drodze mamy pełno przeszkód w postaci wrogów, w czasie chodzenia gra też nam nie ułatwia rozgrywki, bo funduje takie atrakcje, jak goniący nas potwór (wtedy musimy zasuwać sprintem) czy nierówna powierzchnia pełna szpar, miejsc do skakania i tak dalej.
rayman origins legends gry dla pary dwójki dwóch osób w co pograć z dziewczyną chłopaki
Oprócz plansz i kolejnych poziomów, mamy też wyzwania, które możemy robić poza normalną rozgrywką – są to krótkie plansze na punkty, możemy też porównywać swój wynik z innymi graczami.

LARA CROFT AND THE GUARDIAN OF LIFElara croft tomb raider guard of light gry dla pary dwójki dwóch osób w co pograć z dziewczyną chłopaki

Ta gra może jest nieco trudniejsza od poprzednich pozycji, ale równie ciekawa i wciągająca. Jedno z was wciela się w postać Lary, drugie – starożytnego wojownika.

lara croft tomb raider guard of light gry dla pary dwójki dwóch osób w co pograć z dziewczyną chłopaki

W starożytnych świątyniach budzi się zły bóg, który chce zniszczyć wszystko i wszystkich. Lara razem z wojownikiem przemierza komnaty pełne pułapek i wrogów. Oprócz normalnych zadań, takich jak pokonanie przeciwników, których spotykacie, musicie użyć myślenia – są pewne bramy i przejścia, które nie otwierają się w oczywisty sposób i do swojego działania potrzebują np. przytoczenia ogromnego głazu czy przyczepienia liny i przejścia po niej na drugą stronę.

lara croft tomb raider gry dla pary dwójki dwóch osób w co pograć z dziewczyną chłopaki

To fajna gra dla każdego, kto oprócz zwykłego zabijania przeciwników lubi sobie pogłówkować i pomyśleć. Wspólne zastanawianie się przez dwadzieścia minut jak przejść dalej zbliża i sprawia, że macie niezły ubaw – zwłaszcza, kiedy nie wychodzi 🙂

TRINE 2trine gry dla pary dwójki dwóch osób w co pograć z dziewczyną chłopaki

Ta gra spodoba się wszystkim miłośnikom czarów i magicznych przygód 🙂 Macie do wyboru trzy postacie: rycerza, magika i łuczniczkę, między którymi możecie się swobodnie przełączać. Dla przykładu, ja przez większość gry grałam łuczniczką, ale gdy nadchodziło niebezpieczeństwo, przełączałam się na magika i pomagałam Patrykowi, który siekał wrogów.
trine gry dla pary dwójki dwóch osób w co pograć z dziewczyną chłopaki
Gra jest mieszanką  – z jednej strony idziemy ciągle w prawo, pokonując wyskakujących przeciwników, z drugiej, tak jak w Larze, mamy masę, MASĘ zagadek umysłowych – coś trzeba gdzieś przesunąć, żeby przejść dalej, czarodziej musi wyczarować most, łuczniczka zestrzelić kroplę rosy, etc.
trine gry dla pary dwójki dwóch osób w co pograć z dziewczyną chłopaki
Dużym plusem jest właśnie zmiana charakterów – możecie razem ze swoim partnerem zamieniać się błyskawicznie, zwłaszcza, jeśli jedno z was gra lepiej, a drugie dużo gorzej.

SPLIT SECONDsplit second gry wyścigowe wyścigówki gry dla pary dwójki dwóch osób w co pograć z dziewczyną chłopaki

Split second to po prostu wyścigówka. Wsiadacie do wypasionych, wyścigowych aut, wasz ekran dzieli się na pół i…. zasuwacie tak szybko, jak tylko się da.

split second gry wyscigowe wyścigówki gry dla pary dwójki dwóch osób w co pograć z dziewczyną chłopaki
Oprócz zwykłych wyścigów mamy tu coś “ekstra” – np. wyścigi, podczas których nie chodzi o czas, a o to, jak długo przeżyjesz, bo przed tobą jedzie ciężarówka zrzucająca wybuchające beczki.
split second gry wyścigowe wyścigówki heroes heroes III herosy gry dla pary dwójki dwóch osób w co pograć z dziewczyną chłopaki

MAGICKAmagicka heroes heroes III herosy gry dla pary dwójki dwóch osób w co pograć z dziewczyną chłopaki

Magicka to trochę trudniejsza gra, którą polecałabym już dziewczynom, które kiedyś w cokolwiek grały. Razem z twoim partnerem jesteście czarodziejami, którzy wyruszają w podróż, by zwalczyć złego czarnoksiężnika.
magicka gry dla pary dwójki dwóch osób w co pograć z dziewczyną chłopaki
Im więcej gracie i dalej idziecie, tym więcej czarów znacie i tym więcej umiecie. Poza tym, niektóre z nich można ze sobą łączyć, tworząc kompletnie nowe zaklęcia, mające różnorakie zastosowania.
magicka gry dla pary dwójki dwóch osób w co pograć z dziewczyną chłopaki
Magicka jest wciągającą grą, ale tak jak mówię – w porównaniu do reszty pozycji z tego rankingu, trochę trudną. Niemniej jednak jak się już ogarnie wszystkie przyciski i wie mniej więcej, jak działa mechanizm czarów, to robi się bardzo przyjemnie i wciągająco.

HEROSY

heroes heroes III herosy gry dla pary dwójki dwóch osób w co pograć z dziewczyną chłopaki
Nie obyłoby się bez klasyka – Herosy są idealną grą dla dwojga. Szybka nota dla tych, którzy jakimś cudem tytułu nie znają: gra polega na posiadaniu własnego zamku, tworzeniu swojej armii stworzonej z różnych stworzeń (wyhodowanych w tym zamku) i zdobywaniu kolejnych terenów – w tym też zamków przeciwnika.
heroes heroes III herosy gry dla pary dwójki dwóch osób w co pograć z dziewczyną chłopakiem
Możemy wybrać rodzaj zamku i dowodzić różnorakimi armiami: możemy władać kościotrupami i zombiakami, elfami i jednorożcami, czy krasnoludami i czarodziejami. Opcji jest mnóstwo i dla każdego znajdzie się coś interesującego.
heroes III 3 heroes gry dla pary dwójki dwóch osób w co pograć z dziewczyną chłopakiem

FIFA

fifa fifa 12 gry dla pary dwójki dwóch osób
A na końcu coś dla tych, którzy ogarniają, co to znaczy spalony – Fifa, czyli gra polegająca na… graniu w piłkę. Wybieracie drużyny i gracie przeciwko sobie. Zasady są chyba dobrze znane 🙂
fifa fifa 12 gry dla pary dwójki dwóch osób
Mam nadzieję, że te zestawienie pomoże Wam wybrać jakąś grę dla siebie. Jak macie coś ciekawego do polecenia – śmiało piszcie pod tym wpisem.

Notka siedziała mi już dawno w głowie, ale impulsem do jej napisania był mail od Marty, która zapytała mnie, jakie gry polecam do grania z chłopakiem. Marto, mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam.

Znajdziesz mnie:
O autorce

Jestem Marta i próbuję jednocześnie spełniać marzenia, robić swoje i być dorosła, ale to ostatnie nie zawsze mi wychodzi.