Menu
Ludzie

Gdybyś spotkała księcia z bajki…

Wiecie, do każdej z nas w końcu to dociera.
Że biały koń i przystojny książę na nim to ściema, że całowanie w deszczu prowadzi do grypy, a nie miłości na całe życie, a jak zgubisz świetną szpilkę pod koniec imprezy, to prawdopodobnie nigdy jej już nie znajdziesz. Ach, no i wybij sobie z głowy dynię, która zamieni się w karetę.
Podjedzie tylko nocny, w którym już siedzą pijani kibole.

snow white śnieżka książę prince królewna księżniczka disney bajka
Królewna Śnieżka, reż. David Hand

Jeśli zastanowicie się chwilę, to stwierdzicie, że życie kobiety to pasmo rozczarowań. Najpierw okazuje się, że podkład nie zawsze zakryje brzydką cerę, potem, że kombinezon w pionowe paski nie zawsze wyszczupli tak, byś wyglądała jak modelka, a na koniec odkrywasz, że po dwudziestu przysiadach nie masz idealnego tyłka.

Największy szok jednak przeżywasz, kiedy orientujesz się, że romanse w prawdziwym życiu nie mają nic wspólnego ze “Zmierzchem” lub bajkami Disneya.
Bo gdyby tak było, to…

LUDZIE GAPILIBY SIĘ NA SIEBIE CAŁY CZAS

pocahontas pocahontaz pokahontaz pokahontas john smith disney bajki księżniczki
Pocahontas, reż.  Eric Goldberg, Mike Gabriel
Romantyczne kolacje? Spacery? Kino? Wybij to sobie z głowy: jeśli chcesz pokazać komuś, że ci się podoba, powinnaś gapić się na niego aż do momentu, w którym wypadną ci oczy ze zmęczenia. On też spogląda na ciebie? Bardzo dobrze! Teraz możecie spędzić kolejne pięć godzin romantycznie obserwując się stojąc po przeciwnych stronach pokoju! Pamiętaj: spojrzenia są dużo bardziej namiętne niż randki oraz o wiele bardziej wartościowe, niż, na przykład, rozmowa. Kto by tam ze sobą gadał, skoro można się na siebie gapić bez słowa?
Ale należy pamiętać, że nie można się, ot tak zwyczajnie, na siebie patrzeć. Musisz mieć przy tym niepokojąco dziwną minę, twoje spojrzenie powinno być zamglone, a ty cała musisz wyglądać jak prześladowca i osoba – prawdopodobnie – lekko psychiczna.
Tylko wtedy wasz związek ma szansę zakwitnięcia i wejścia na następny poziom, czyli:

ŚPIEWAŁABYŚ JAK SZALONA

Jeśli już przeżyliście fazę wzajemnego maltretowania siebie wzrokiem, czas na kolejny krok: wspólna romantyczna piosenka. Zacznijcie osobno, najlepiej w dwóch odległych częściach miasta i skacząc po dachach, oraz biegnąc przez park (ciągle śpiewając), spotkajcie się w połowie drogi. Refren zaśpiewajcie koniecznie razem, żeby wszyscy okoliczni mieszkańcy mogli zgodnie stwierdzić, że żadne z was nie ma talentu i dobrą decyzją będzie natychmiastowe zaopatrzenie się w stopery.
Ach, no i końcowa uwaga: ostatnie kilka nut musi być bardzo wysokich i wzruszających, a na sam koniec, jak wisienka na torcie, musi nastąpić zetknięcie się czołami i ponowne spojrzenie się na siebie. 
Bez tego nie ma szans na udany związek. Czoła mają siłę.

NIE MIAŁABYŚ INICJATYWY

aurora śpiąca królewna bajka disney
Śpiąca królewna, reż. Clyde Geronimi

Tak naprawdę, jedyne co musisz robić w związku to.. wyglądać. I chichotać. To on będzie zapieprzał kilkadziesiąt kilometrów żeby oddać ci buta, to on pocałunkiem przywróci cię do życia, chociaż podobno byłaś już całkiem zimnym trupem, to on uratuje cię przed złem i ogólnie rzecz biorąc, odwali całą czarną robotę.

Ty masz mieć idealne, w miarę długie włosy. I wielkie oczy (żeby się na niego ciągle patrzeć, oczywiście).

HAJTNĘŁABYŚ SIĘ W PIĘĆ MINUT

Kraina Lodu, reż. Chris Buck, Jennifer Lee

Zrozum: długie niezobowiązujące związki i okresy narzeczeństwa to nuda. Poznałaś go i czujesz, że to ten? Świetnie! Wystarczy, że przeżyjecie razem jakąś przygodę – no wiesz, zgubisz buta, będziesz szukać swojej siostry, która zamieniła całe miasto w Syberię albo próbować ratować swoją wioskę przed zniszczeniem – i po szczęśliwym zakończeniu spokojnie możecie się hajtnąć. Ślub powinien być porządny – z pompą, kwiatami, dekoracjami i gadającymi zwierzakami siedzącymi w pierwszym rzędzie. I romantyczną piosenką lecącą w tle, oczywiście!

Tutaj mój nowy filmik i nowy projekt: klik
O autorce

Jestem Marta i próbuję jednocześnie spełniać marzenia, robić swoje i być dorosła, ale to ostatnie nie zawsze mi wychodzi.