Menu
Dobre życie

Jak być idealnym? – praktyczny poradnik

Wszyscy mówią ci, co zrobić, by być kimś idealnym.
Wchodzisz w internet, a tam blogerki pouczają, jak idealnie organizować czas. Włączasz telewizor, a z ekranu krzyczy do ciebie Ewka Chodakowska, żebyś zaczął idealnie ćwiczyć. Przeglądasz gazety, a tam tylko artykuły o tym, jak zbudować idealny związek. Na stronach pełno jest wskazówek pokazujących jak przygotować idealne posiłki. Jest lista idealnych książek, idealnych filmów, idealnych blogów do czytania…
A ja mam dla ciebie jedyny i słuszny poradnik, który powie ci, jak być idealnym. 

telefon iphone ajfon apple ręka biały telefon komórka nowy dotykowy kawiarnia


#1 ZAŁÓŻ BLOGASKA

Po pierwsze – dobrze, gdybyś założył swojego idealnego bloga. Nic przecież tak nie rozwija człowieka oraz nie umacnia jego skromności jak pisanie dla tłumów mniej idealnych ludzi. Możesz poprawiać swoje samopoczucie i ulepszać się w swojej idealności, dając porady życiowe w formie notek i zobowiązując się do wyzwań, które cię rozwiną i o których zapomnisz po tygodniu. Dobrze by było, gdybyś oczywiście podzielił się swoimi idealnymi sposobami na organizację czasu, życie, składanie pościeli, robienie zdrowego obiadu i prawidłowe czy idealne nakładanie skarpetek.
laptop komputer notebook netbookPamiętaj: blog to pierwszy krok do bycia idealnym.

#2 JEDZ ZDROWO, ĆWICZ I POĆ SIĘ

Idealny człowiek musi podążać z trendami – czyli, rozumie się, musi być fit, nawet, jeśli tego nie chce. Dzisiejszy świat nie akceptuje ludzi, którzy nie jedzą brokułów, więc koniecznie zaopatrz się w ich zapasy na zakupach (na których oszczędzasz wedle zasad wyczytanych z jakiegoś idealnego bloga, na przykład mojego). Oprócz tego ćwicz siedem razy w tygodniu, a jak ci się nie chce, to rozbierz się, kucnij pod prysznicem i płacz ze wstydu, bo przecież powinieneś być zmotywowany i wiedzieć, że dasz radę. Obowiązek bycia fit dotyczy cię nawet jeśli nie lubisz się ruszać, jesteś chudy i smakują ci wyłącznie hamburgery. Mus to mus, idealny człowiek to fit człowiek. 
PS Nie zapomnij swojej diety opisać na blogu. Albo tak jak niektórzy idealni ludzie, załóż do tego osobnego bloga i nazwij go czymś związanym z byciem fit, na przykład “codziennie fit”. Idealne! 

#3 BĄDŹ BOGIEM ORGANIZACJI

kolorowe zakreślacze markery planowanie czasu jak osiągnąć sukces organizer
Zakoduj sobie – idealny człowiek, to człowiek niesamowicie zorganizowany. Koniecznie kup sobie dizajnerski kalendarz-organizer, w którym będziesz zapisywał każdą rzecz, która ma cię dziś spotkać, poczynając od zostawienia komentarza na sławnym blogu (patrz punkt pierwszy), a kończąc na przypomnieniu, by zmienić bieliznę. Oprócz kalendarza przyda się pięć aplikacji na telefon z alarmami i kalendarzem, trzy na komputer i przynajmniej dwie online. Uwaga: w czasie, gdy będziesz planował swój dzień przez pięć godzin, może się zdarzyć, że zapomnisz zrobić naprawdę ważną rzecz albo pójść na obowiązkowe zajęcia, ale nie martw się – przynajmniej miałeś to zaplanowane i jesteś zorganizowany, prawda?

#4 REALIZUJ SIĘ!

Koniecznie musisz być człowiekiem, który dba o samorozwój. To, że pracujesz na dwie zmiany, uczysz się i spodziewasz się dziecka cię nie usprawiedliwia – powinieneś chcieć uczyć języków, czytać mądre książki i oglądać rozwijające filmy. Broń Boże, nie tykaj się prostych seriali (wolisz przecież te idealne i skomplikowane) albo zwykłych czytadeł dla kobiet. To zabronione. Najmodniejsze w tym sezonie dla ludzi idealnych są książki  o blogowaniu, marketingu i samorealizacji. Kup je koniecznie na swój czytnik (przecież papierowe książki nie są #trendy). Cały czas się rozwijaj – nawet, kiedy śpisz. Kup sobie kolekcję wypasionych audiobooków o rozwoju i słuchaj o czwartej nad ranem. 

#5 SKOCZ NA BUNGEEjak osiągnąć sukces sukces kolorowe zakreślacze

Wchodź codziennie na martapisze i czytaj kolejne teksty o tym, że warto spełniać marzenia. Nawet, jak będziesz miał dość, to nie przerywaj – przecież to da ci więcej, niż po prostu ruszenie tyłka i zrobienie czegoś w tym kierunku. Idealni ludzie nie robią tak szalonych rzeczy: oni tylko czytają o tym, jak je zrobić. Pamiętaj, by zostawiać idealny komentarz o tym, że się ze mną nie zgadzasz – przecież hejterstwo i krytyka są takie #yolo i idealnie wpasowują się w bycie idealnym człowiekiem.

KOŃCZĄC PORADNIK…

Mam nadzieję, że dzięki temu idealnemu poradnikowi już będziecie wiedzieć, jak zostać idealnym człowiekiem. Ja z kolei wracam do swojego idealnego życia, w którym wrzucam zdjęcia owoców na instagram, ciągle się uczę i na wszystko mam czas, bo przecież jestem – tak jak większość z was – idealna.
Idealnej soboty!
PS Zostawcie mi idealny komentarz z idealnym opisem tego, jak wygląda wasze idealne życie. A jak – nie daj Boże – będzie wam się w tym idealnym żywocie nudzić, to znajdziecie mnie na moich mniej lub bardziej idealnych profilach:
O autorce

Jestem Marta i próbuję jednocześnie spełniać marzenia, robić swoje i być dorosła, ale to ostatnie nie zawsze mi wychodzi.