Menu
Dobre życie

Jesteś kobietą? Czytaj. + Kupony rabatowe na książki GoDealla

Ludzie mówią, że wygląd jest najważniejszy. Że wystarcza mieć wydęte usta Angeliny, gęste włosy i potężne dwie rzeczy z przodu, żeby zdobyć świat i wygrać życie. I wiecie co? Może i tak jest.
Ale co to za życie?

książki dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy zamień chemię na jedzenie godealla kody rabatowe bony rabatowe kupony rabatowe na książki do księgarni
Jestem zdania, że nawet najpiękniejszą dziewczynę pod słońcem zdyskredytuje głupota.  Nie wierzę – i obserwując swoich kolegów bardzo się w tym zdaniu upewniam – że wiecznie chichoczące i zachwycające się wyłącznie nowym hitem w klubie kobiety są towarem najbardziej pożądanym.
Prawdziwa kobieta nie tylko jest piękna. Ona przede wszystkim jest inteligentna i – bardziej lub mniej – wykształcona.

NIE SZKOŁA, A MÓZG

I nie chodzi o to, że powinna mieć skończone dwa kierunki i trzy fakultety. Nie musi mieć nawet zdanej matury: wystarczy, że chce wiedzieć więcej i lubi dowiadywać się nowych rzeczy. Nie ucząc się na pamięć. Nie wkuwając po nocach. Nie oglądając jednego programu naukowego po drugim o badaniach, które nikogo nie interesują. Nie musi nawet czytać encyklopedii.
Ale wystarczy, że lubi czytać. I to robi.

Nie ma nic bardziej seksownego, niż kobieta, która jest piękna i mądra: to moje zdanie. Może mieć kompleksy, może kompletnie nie znać się na matematyce albo historii, może robić najgorszy rosół na świecie, ale jeżeli ma swoją pasję i zaczyna poszerzać związaną z nią wiedzę, to to jest, moje drogie, strzał w dziesiątkę. To się nazywa wygrane życie.

godealla kody rabatowe bony rabatowe kupony rabatowe na książki do księgarn

Nie tylko dlatego, że z pewnością przyciągnie równie mądrego partnera. Że bardzo prawdopodobne, że uda jej się zrobić niezłą karierę.  Że na kolacji ze znajomymi będzie mogła opowiedzieć o książce, którą ostatnio czytała. To tylko dodatki.

Ona w ten sposób rozwija siebie. A nie ma nic lepszego niż poczucie, że idziesz do przodu.

CHCESZ BYĆ MĄDRA? CZYTAJ.

Oczywiście: są filmy, są wykłady, są dokumenty i artykuły w prasie, które z pewnością poszerzą twoją wiedzę – co do tego nie mam wątpliwości. Ale nic – moim zdaniem – nic tak nie rozwija, jak czytanie. Jak głupio by to nie brzmiało. I najlepsze jest to, że wcale nie musisz czytać od razu najwybitniejszych autorów. Nie musisz rozumieć dziwnego stylu Pilcha, nikt ci nie każe recytować i interpretować Norwida albo przez zaciśnięte zęby brnąć w trudną literaturę specjalistyczną. Ale na Boga, czytaj! Czytaj poradniki o tym, dlaczego mężczyźni kochają zołzy. Czytaj spokojne opowiadania Siesickiej. Czytaj nawet tego przeklętego Greya, skoro pociąga cię jego tajemniczość: ważne, żebyś wykształciła nawyk czytania. 
Bo to jest najlepsza rzecz, jaką możesz dla siebie zrobić. I kiedyś mi za to podziękujesz.
Wszyscy wiedzą, jakie są pożytki z czytania: rozwijasz słownictwo, zaczynasz pracować wyobraźnią, zyskujesz jakieś nowe wiadomości, które w dziwny sposób zakodowują się gdzieś z tyłu twojej głowy. Ale wiecie, co jest najlepsze? Kiedy czasami siedzę z Patrykiem oglądając jakiś dokument, on próbuje mi coś wytłumaczyć, a ja mówię “wiem, czytałam o tym”.
Najlepsza rzecz na świecie. Świadomość, że jednak coś jest w tej głowie i nie ma tam tylko huczącego wiatru i kulek słomy jak w westernach.

KSIĄŻKI SĄ DROGIE!

I dochodzimy do sedna: nawet, jeśli chcesz czytać, to okazuje się, że w bibliotece nie ma książek ,które cię interesują, a znajomi posiadają jedynie dziwne albumy ze zdjęciami niespotykanych ryb. Niezbyt to, na co masz ochotę, prawda?

GoDealla kody rabatowe kupony rabatowe bony rabatowe na książki Empik Matras Gandalf Lidl do sklepów zakupy przez internet kody rabatowe na

Pamiętacie, jak kiedyś pisałam wam o kodach rabatowych w notce o oszczędzaniu? Właśnie TO jest wyjście. Ja proponuję wam kody rabatowe z GoDealla (klik): wybieracie kategorię – w tym przypadku książki – i sprawdzacie, jakie są aktualnie promocje. I znając życie, na pewno na jakąś traficie.

Spójrzcie teraz (klik): w Matrasie książki przecenione do 50 %, w Gandalfie to samo. W Empiku wyprzedaż do 70 %. Często na GoDealla pojawiają się też kody rabatowe na darmową przesyłkę. Ostatnio wchodząc tam i szykując się do napisania tego wpisu, zauważyłam promocję w Znaku – i gdybym tego nie odłożyła na później, to teraz miałabym w domu sześć książek za 19,90 każda. Moja wina.

ALE JA NIE LUBIĘ CZYTAĆ

godealla kody rabatowe kupony rabatowe jak oszczędzać na kuponach bony rabatowe do księgarni do empiku matras gandalf książki jak kupić taniej gdzie kupować

I wiem, że niektórzy nie potrafią. Nie mogą. Mają jakąś naprawdę niepojętą dla mnie blokadę i nie potrafią się skupić na czytaniu, bo wolą coś oglądać. I chociaż mówię to z bólem, bo uważam, że czytanie jest naprawdę najlepszą rzeczą, która rozwija człowieka, to da się też pogłębiać wiedzę w inny sposób. Patryk na przykład woli oglądać dokumenty albo programy w stylu Wołoszańskiego; z kolei moja koleżanka jest fanką wykładów w stylu TED i wcale jej się nie dziwię. Swoją drogą, jeśli ktoś należy do ludzi lubiących kolekcjonować tego typu rzeczy (filmy czy dokumenty) to na GoDealli spokojnie znajdzie kupony rabatowe i wiadomości o promocjach.
Każdy sposób jest dobry, jeżeli tylko nie stoisz w miejscu. 
Bo może życie jest krótkie i trzeba się wyszaleć, ale jest tyle wspaniałych książek, które można przeczytać, że szkoda byłoby z tego nie skorzystać. I zostać piękną, mądrą kobietą.
Wpis sponsorowany – powstał we współpracy z portalem GoDealla.
O autorce

Jestem Marta i próbuję jednocześnie spełniać marzenia, robić swoje i być dorosła, ale to ostatnie nie zawsze mi wychodzi.