Menu
Dobre życie

Ludzie, którzy mnie inspirują

Zaczęłam dorastać.
Zrzuciłam pieluchę, wywaliłam w cholerę smoczek, machnęłam ręką na pożegnanie i wyszłam. Nie wiem dokładnie, kiedy to się stało, ale jestem prawie pewna, że potrafię powiedzieć, kiedy się zorientowałam, że coś takiego miało miejsce. Dokładnie pięć minut temu, gdy usiadłam do pisania wpisu. I okazało się, że lista ludzi, którzy mnie inspirują jest inna niż rok temu.
chmury niebo samoloty marzenia inspiracje fotografia zdjęcia nieba
Każdy ma kogoś, kto go inspiruje. To jest jedna z tych osób, której – jak już pisałam rok temu – świeci słońce z tyłka przez cały czas, niezależnie od tego, co się dzieje. To osoba, która nas motywuje do tego, by wstać i być jak ona, albo przynajmniej wzdychać do jej plakatu nad łóżkiem. Która nam imponuje i sprawia, że też chcemy być tacy. Fajni. Mądrzy. Inteligentni. Obeznani.
Albo po prostu chcemy mieć takie spodnie jak ona.
Przedstawiam wam moją listę ludzi, którzy mnie inspirują. Wróć – którzy CHOLERNIE, CHOLERNIE, NAPRAWDĘ MOCNO mnie inspirują. 

DERREN BROWN

derren brown cukierek czy psikus polska inspiracja motywacja
metro.co.uk 
Dobra, może większość z was teraz właśnie wypluwa kanapkę albo bardzo teatralnie zakrztuszą się herbatą – bo skąd wziął się w moim zestawieniu ktoś, kto zajmuje się  – mówiąc w totalnym uproszczeniu – iluzją? Ale Derren nie inspiruje mnie dlatego, że potrafi powiedzieć bez problemu jak się nazywa twój kot i przewidzieć, który koń wygra w wyścigu. Nie motywuje mnie też to, że z łatwością robi ludzi w jajo i gdyby chciał, to pewnie mógłby wygrać w każdym kasynie na świecie.
On jest inspirujący z powodu jego wiedzy. Tego, że jest niesamowicie bystry i inteligentny. To właśnie jego mądrość jest zachwycająca, świetna pamięć i fakt, że niektóre rzeczy chce mu się robić, podczas gdy inni leżą na kanapie i wzdychają do kogoś na górze. Kiedy oglądam jego występy i analizuję jego zachowanie myślę sobie: kurczę, nie chcę być jakimś przeciętnym kalafiorem, który nie pamięta ważnej daty albo nie wie najprostszych rzeczy. Chcę wiedzieć więcej!
I chyba tak można najlepiej zdefiniować prawdziwą inspirację.

LUDZIE PRZEMAWIAJĄCY NA TED

ted ideas worth spreading
TED to mój codzienny rytuał w czasie jedzenia. Odpalam prezentację, jem obiad i natychmiast się inspiruję. Ludzie, którzy tam przemawiają, są niesamowici – ta wiedza, ten entuzjazm, te patrzenie na świat – naprawdę, oglądając to za każdym razem zazdroszczę, ale jednocześnie niesamowicie się inspiruję i motywuje do tego, by działać. Daje mi to kopa do działania i takie przeświadczenie, że.. no, uda się, no! Uda!

MARIUSZ MAX KOLONKO

mariusz max kolonko zdjęcie aktualne inspiracja
Wokół Mariusza Maxa Kolonko obrosło już wiele legend. Media na siłę próbują go zdemonizować, niektórzy internauci śmieją się z tego, że widzi wszędzie spisek i to, że się nie dodaje*, a ja… ja staram się patrzeć na to wszystko obiektywnie. I wiecie, co widzę? Może rzeczywiście skłonności do teorii spiskowych, może pewien subiektywizm (ale też nie jakiś strasznie rażący), ale przede wszystkim dobry warsztat dziennikarski i sporą wiedzę. Tego naprawdę nie można mu odmówić: przy każdym filmiku podaje dokładnie dane, przedstawia różne wersje wydarzeń i chociaż najbardziej naciska na tą, którą on sam popiera – co jest dość oczywiste- to daje pole do wyboru. Możecie też spojrzeć na jego stare materiały, robione jeszcze dla polskiej telewizji – całkiem na poziomie. 
Jak miałabym się od kogoś uczyć, to chciałabym od niego. Naprawdę.

EMMA WATSON

emma watson piękna zdjęcia sesja
Ona nigdy nie wypadnie z tej listy. W życiu. Jest piękna, to raz. Ma klasę, to dwa. I chociaż czasami jej stroje – zwłaszcza zakładane na jakieś premiery jeszcze kilka lat temu – mnie odstraszają, to i tak uważam,że jest niesamowicie kobieca, ale nie jest przy tym wulgarna. Wystarczyło, że oblizała wargi w trailerze filmu i pół internetu szalało. Staniki latały, bokserki też. Można?
Ale tak jak w przypadku pozostałych, najbardziej imponuje mi to, że jest bystra. Normalna. Że nie ma miliona kompromitujących cytatów. Że wydaje się nie być głupia. Że w jakiś sposób przypomina Hermionę, a do tej mam ogromny, sentymentalny stosunek.

I możecie spoglądać na tych ludzi i myśleć sobie: i niby w czym właściwie dorosła? Co jest takiego specjalnego w tych inspiracjach? Ja wam powiem, co. Zmienił się sposób ich dobierania. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że najbardziej inspiruje mnie wiedza i inteligencja. Trochę poważniej się zrobiło.
W końcu mam już dwadzieścia lat, prawda?
Jeśli jesteście ciekawi, jakie osoby inspirowały mnie jeszcze rok temu – w wieku dziewiętnastu lat – to zapraszam tutaj: KLIK.
Kto was inspiruje?
O autorce

Jestem Marta i próbuję jednocześnie spełniać marzenia, robić swoje i być dorosła, ale to ostatnie nie zawsze mi wychodzi.