Menu
Dobre życie

Jak zostać dziewczyną idealną? – praktyczny poradnik

Dobra, bez ściemy i zbędnej kokieterii – każda z nas chciałaby być idealną dziewczyną. Nasz chłopak chwaliłby się nami na fejsie co pięć minut, a cała banda jego kolegów czerwieniałaby z zazdrości. Internet przesiąkłby naszymi zdjęciami i plakatami, a wszyscy nasi ekspartnerzy kipieliby ze złości, że wypuścili taki cud z rąk i dali mu uciec w cholerę. Prawda, że to byłoby cudowne? Oto więc przed wami pierwszy, jedyny i do bólu stereotypowy poradnik: jak zostać idealną dziewczyną i podbić tym świat.


dziewczyna kobieta bańki mydlane bańka
http://picjumbo.com


WYGLĄD – TO JEST WAŻNE!

Po pierwsze: musisz pamiętać o wyglądzie, bowiem to – według wszystkich wytycznych zaczerpniętych z otchłani internetu – jest jednym z najważniejszych kryteriów. Powinnaś być całkowicie naturalna i wyglądać oszałamiająco po przebudzeniu. Nie używasz podkładu ani nie malujesz oczu, bo od urodzenia matka natura obdarzyła cię skórą jak jedwab i rzęsami czarnymi jak smoła. Musisz być szczupła, ale nie chuda, bo przecież jak tłumaczą anonimowi komentatorzy pod zdjęciami modelek: facet nie pies, na kości nie poleci. Z drugiej strony, nie możesz też być przy kości, bo jak z kolei argumentują internauci, facet nie sikorka, na słoninkę nie poleci. 
Co więc zrobić? Najlepiej, gdyby twój biust był w przybliżeniu podobny rozmiarami do tego, którym może pochwalić się Pamela Anderson, ale talia wyglądała raczej jak taka, którą posiada Angelina Jolie. Ale bez szaleństw: standardowe sześćdziesiąt centymetrów powinno wystarczyć.
Nogi powinnaś mieć długie (jeśli jeszcze takowych nie posiadasz, to powinnaś się nieźle wstydzić) – ale też twój wzrost nie powinien przekraczać metra siedemdziesiąt, bo to już będzie za wysoko. Nie powinnaś też schodzić poniżej 165 centymetrów, bo wtedy jesteś za mała.
kobieta dziewczyna brunetka okulary kolczyki wiszące
http://picjumbo.com
Jeśli chodzi o włosy, to zdecydowanie w kolorze jasny blond, brązie albo wściekłym rudym, chociaż wtedy licz się z tym, że każdy będzie myślał, że dzikuska z ciebie w łóżku. Jeśli chodzi o długość – zdecydowanie takie do piersi i pofalowane. Żadnych loków a’la polskie wesele ani prostych kłaków typu gimbaza: po prostu romantyczne jak cholera fale. Zrozumiano? Mam nadzieję.
Przez całą dobę musisz mieć uwodzicielskie spojrzenie – ale uważaj, żebyś czasami nie zaczęła wyglądać jak niezrównoważona wariatka. Lekki uśmiech też się przyda, oczywiście w towarzystwie idealnych, pełnych ust i białych – jak ciuchy przeprane Perwollem – zębów. Pamiętaj, że nieźle się sprawdza uwodzicielskie zagryzanie wargi, ale jeśli tego wcześniej nie poćwiczysz, to możesz wyglądać jak kompletna idiotka.
Ach. No i obowiązkowe obuwie to szpilki (przez większość czasu) i trampki (koniecznie Conversy, żeby pokazać, jaka jesteś fajna i oldschoolowa).

ZACHOWUJ SIĘ!

Ale widzisz moja droga, wygląd to nie wszystko. Musisz jeszcze odpowiednio się zachowywać: jak tłumaczy internet, najlepiej, żebyś robiła kilka rzeczy na raz i była tak wyluzowana, jak guma w rozciągniętych gaciach. A więc do rzeczy: koniecznie musisz lubić grać w gry – ale broń Boże Simsy, przecież to takie… babskie  – i chwalić się tym przy każdej okazji. Powinnaś też z chęcią pić browara przy meczu piłki nożnej i znać na pamięć aktualne wyniki tabel ligowych. Co więcej, nie możesz strzelać fochów, bo idealne dziewczyny tego nie robią, ani obrażać się z byle powodu. Zawsze wyrozumiała i kochająca, na każde zapytanie swojego chłopaka odpowiadaj: tak, kochanie! Oczywiście, mój drogi! Grzej mu skarpetki na kaloryferze i zaprzeczaj za każdym razem, kiedy spyta się, czy jest z niego maminsynek i sierota.
czerwona klasyczna czerwień szminka Nie możesz zadręczać go smsami, narzucać się i co chwilę pytać, kiedy się spotkacie. Daj chłopakowi czas: niech twój król sam zadecyduje, kiedy będzie odpowiednia chwila na to, by gdzieś się razem wybrać. Jeśli za każdym razem jest to ten sam dzień, a miejscówka nie zmienia się od lat i ciągle jest nią jego łóżko – powinnaś być szczęśliwa. W końcu jesteś idealna, prawda?
Zawsze szykuj mu schabowego na obiad (bo sałatki przecież są gejowskie) i sprzątaj cały dom na błysk lepiej, niż Perfekcyjna Pani Domu. Wyganiaj swojego księcia na piwo z kolegami i każ mu nie wracać, dopóki nie narąbie się jak świnia i nie znajdzie jakiejś gorącej laski do trójkąta. Zawsze bądź chętna, gotowa i otwarta na eksperymenty – nie tylko w kuchni. Nie możesz się smucić, marudzić ani mieć PMS – idealnej dziewczynie przecież nie wypada. Kiedy ktoś cię pyta, co chcesz robić w życiu odpowiadaj, że być panią domu.  
Poza tym dobrze, gdybyś czytała dobrą literaturę, oglądała świetne filmy i słuchała takiej muzyki, jaką on uważa za jedyną i słuszną. Musisz mieć też czas na ćwiczenia, bo w internecie teraz jest to na topie. Nie jesteś jak inne dziewczyny, więc do toalety zawsze wędrujesz sama, nie chichoczesz jak głupia z żartów z Hannah Montany i wiesz co to znaczy spalony. No i nie gadasz zbyt dużo. 
I pamiętaj: twój chłopak ma zawsze rację, a jego żarty zawsze są śmieszne. Prześmieszne wręcz. Niesamowicie genialne.

TO NIE TAKIE TRUDNE, CO?

Widzisz? To wcale nie takie trudne: wystarczy kilka operacji plastycznych, zakup odpowiedniej, zdzirowatej garderoby i pozytywne nastawienie… do wszystkiego. Trochę jak taki piesek- szczeniaczek: masz machać ogonem na każde słowo i sikać ze szczęścia na każdą inicjatywę. Przy tym musisz mieć klasę, seksapil i wygląd będący połączeniem Emmy Watson z Angeliną Jolie i Megan Fox.
Jak to mówią… dla chcącego nic trudnego, prawda?
O autorce

Jestem Marta i próbuję jednocześnie spełniać marzenia, robić swoje i być dorosła, ale to ostatnie nie zawsze mi wychodzi.