Menu
Ludzie

Czy on mnie kocha? – 4 głupie mity na temat miłości

Kocha czy nie kocha ? – wieczny dylemat wszystkich rozmarzonych nastolatek, szalonych studentek i statecznych gospodyń domowych, które między robieniem rosołu a wychowywaniem dziecka zatęskniły do romantycznych randek. Ale nie tylko: czy kocha zastanawia się także Miley Cyrus, Angelina Jolie czy nawet Madonna, rozmyślając o swoim najnowszym, młodszym o dziewięćdziesiąt jeden lat kochanku. Gazety trąbią: zrób test, to się dowiesz; internet krzyczy: przeczytaj ten artykuł, a odkryjesz czy robi cię w konia! 
Ja natomiast mówię – usiądź babo na tym tyłku, przestań wierzyć w te bzdury… i na Boga, użyj mózgu.MITY, LEGENDY I INNE PIERDOŁY

Zacznijmy od tego, że większość kobiet wychowana jest na cudownych bajkach i czarujących opowieściach o tym, jak to książę przynosił księżniczce róże i darował pierścionek. Jak już trochę podrośniemy, to czytam super porady w kolorowych magazynach lub – to teraz bardziej na czasie – na kobiecych portalach. Na dokładkę walimy sobie na klatę pięć seriali, w których faceci zazwyczaj postępują w ten sam sposób, a na koniec ostatniego sezonu spektakularnie się oświadczają, coby wszystkim fankom jeszcze po napisach końcowych leciały łzy jak grochy. Ze wzruszenia, rzecz jasna, bo jakież to przecież było piękne: ten sprint z pudełeczkiem i pierścionkiem, te emocje i te wykrztuszone przez zalaną łzami aktorkę “tak”.
Aż się wzruszyłam.

W każdym razie: kreujemy sobie w głowie pewien schemat miłości, który według nas jest jedyny i prawdziwy. I jeżeli nie daj Boże on czegoś – co w magazynach było wymienione jako najważniejsze! – nie robi, to jest tragedia, zwątpienie i dzwonienie po wszystkich przyjaciółkach z dramatycznym pytaniem: czy on mnie na pewno kocha?

#1 SŁODKIE SPOJRZENIA

Po pierwsze: wydaje mi się, że to po prostu czuć. Że wiesz, kiedy on naprawdę cię kocha, a kiedy tylko leci w kulki, licząc na gwiazdkę z nieba i pełen pakiet kobieta+piwo+jedzenie za jedyne 9,99 – bo tyle właśnie przeznacza co miesiąc na kupienie kwiatów.
Po drugie: wszędzie trąbią o tym, że jeśli cię kocha, to widać po tym, jak na ciebie patrzy. Że nie spuszcza z ciebie wzroku i śledzi każdy twój ruch. Że ma rozmarzone, maślane oczy i na dobrą sprawę, dosłownie rzecz ujmując, jak go walniesz patelnią to i tak będzie się gapił, bo zachwyca się całą tobą i najzwyczajniej w świecie nie może biedak przestać. Wniosek prosty: jak się nie wpatruje  w ciebie niczym jakiś zboczeniec w krzakach, to na bank nie kocha i kłamie. I naprawdę nie ważne, że codziennie rano wstaje wcześniej, żeby zrobić ci kanapki; zignoruj to, że chodzi do pracy i zarabia, żebyś ty mogła w spokoju realizować się w domu. I nawet pamiętanie o twoich urodzinach go nie usprawiedliwia – jak nie patrzy na ciebie tak, jak głodny kot, który chciałby karmę, to nic z tego nie będzie.
Rany, chyba nie muszę mówić, jak głupie to jest?

#2 PRZYTULA SIĘ JAK PIJAWKA


W jednym z kolorowych magazynów przeczytałam kolejną ciekawą wskazówkę: jeśli cię kocha, to lubi się do ciebie bezinteresownie przytulać. Ba; on uwielbia to robić i najchętniej oplótłby cię swoimi męskimi ramionami i nigdy nie puszczał, jak jakiś cholerny bluszcz. Kocha ten romantyzm i moment, w którym trzecią godzinę stoicie spleceni ze sobą jak dwie części słuchawek, które ktoś włożył bez zwijania do kieszeni i zwiększacie sobie prawdopodobieństwo wystąpienia żylaków.
Z entuzjazmem też pomaluje ci paznokcie, wyprostuje włosy, nałoży balsam do zmiękczania stóp na twoje królewskie pięty i doradzi, jaki kolor bluzki będzie pasował do twojej cery. Jeśli tego nie lubi, a zamiast przytulania woli pocałunki, zbliżenia lub rozmowę, to strzeż się: na pewno ma kogoś na boku… i się do niego przytula.

#3 JEST ZAZDROSNY JAK CHOLERA

To proste jak konstrukcja cepa: jak nie jest zazdrosny, to możesz tylko marzyć o ognistym związku rodem z serialu. Wiadomo przecież, że musi zawsze i o wszystko być zazdrosny, bo tylko wtedy wiadomo, że mu zależy. To wcale nie tak, że gdy nie robi ci scen bo wasz wspólny kolega cię przytulił na przywitanie, albo gdy widzi, że rozmawiasz z kierowcą autobusu, to jest po prostu dorosły. On tak naprawdę najzwyczajniej w świecie cię nie kocha i ma cię głęboko tam, gdzie słońce nie dochodzi, a diabeł boi się patrzeć. Pamiętaj: musi być zazdrosny, trochę jak psychol. Kiedy zacznie bić pana roznoszącego darmowe gazety, bo uśmiechnął się do ciebie przy podawaniu “Metra”, wiedz, że to jest TO.
Tak mówią wszystkie seriale, gazety i Trochę Psychologiczne Mądre Książki Dla Kobiet, więc to musi być prawda. Mówię wam.

#4 NIE WIDZI NIKOGO POZA TOBĄ

Jeżeli on odciął się od wszystkich znajomych, do rodziny dzwoni raz na pół roku a ostatnią koleżankę widział w tym samym dniu, w którym zostaliście parą – wiedz, że świetnie trafiłaś. Bo przecież o to właśnie chodzi w związku: żeby on traktował cię jak księżniczkę i jedynego człowieka na ziemi. Innymi słowy: masz być jego całym światem. Dosłownie.
Gorzej, jeśli twój ukochany śmie mieć kolegów i ma czelność rozmawiać ze znajomymi kobietami. Na pewno coś kręci, no bo przecież skoro ma ciebie i deklaruje się, że cię kocha, to po co mu ktoś jeszcze? No właśnie. Chyba same widzicie, że coś tu śmierdzi. 

Powiem wam, że miałam niezły ubaw pisząc ten post. Od dawna śmieszą mnie mity, w które nierzadko dziewczyny wierzą, więc nie mogłam nie wykorzystać okazji i ich nie wyśmiać. Jeśli znacie jeszcze jakieś durne legendy na temat tego, jaki powinien być chłopak lub co powinien robić mężczyzna, jeśli cię kocha, to dajcie znać!

O autorce

Jestem Marta i próbuję jednocześnie spełniać marzenia, robić swoje i być dorosła, ale to ostatnie nie zawsze mi wychodzi.