Menu
Ludzie

Encyklopedia kobiet: pewna siebie jędza.

Ten typ kobiety można poznać bardzo łatwo: po pierwsze, za każdym razem gdy gdzieś idzie, macha kudłami prawie tak, jak aktorki tych wszystkich beznadziejnych reklam o szamponach zwiększających objętość. Po drugie: patrzy na każdego z taką wyższością, jakby była co najmniej  królową Elżbietą machającą łaskawie do tłumu swoich poddanych z balkonu.  I chociaż tak naprawdę ani nie poraża urodą, ani intelektem, to jej pewność siebie sprawia, że wszyscy zupełnie nieracjonalnie ja kochają, jednocześnie wieczorami z satysfakcją wbijając kolejne szpilki w laleczkę voodoo wyglądającej jak ona.
No bo jak tutaj nie nienawidzić tej pewnej siebie zołzy, która pomiata ludźmi jak kot złapaną myszą?
No właśnie.

CHARAKTERYSTYKA

Pewny siebie krok, obcasy stukające tak głośno, że nawet półgłucha staruszka zaczyna je słyszeć, ubranie starannie dobrane pod każdym względem i ten wyraz twarzy, który wygląda trochę jak zmiksowanie miny pod tytułem ” kurde, ale coś tu śmierdzi” z grymasem “jak dziwnie ułożę usta, to będę wyglądać seksownie”*.  Jeśli mówi, to tak, żeby każdy w promieniu dziewięciuset metrów doskonale ją słyszał, a co więcej, mógł się zachwycać jej wspaniałością i – ewentualnie – pisać jej dwumetrowe peany na wyperfumowanej papeterii, które potem ukradkiem wrzuci do jej skrzynki na listy.
 Jeśli myślicie, że się ucieszy, jesteście w wielkim błędzie: jej napompowane ego dostało już w życiu tyle komplementów, co Justin Bieber hejtów w ciągu jednego tygodnia. Poza tym, przecież to oczywiste, że jest wspaniała, prawda?
Bo reszta ludzi to tylko marne robaki.  A ci, które nie chcą jej wielbić,to pluskwy, które trzeba boleśnie rozdeptać.

HOBBY

Pewna siebie jędza jest wiecznie zajęta – musi przecież ciężko pracować na to, by być tak wspaniałą. Z tego też powodu przynajmniej godzinę dziennie przeznacza na zachwycanie się swoją urodą, gapiąc się w lustro z miną psa, który jest wniebowzięty, bo dostał nową kość do obgryzania.

Co więcej, jędza angażuje się w różne projekty, by wszędzie było jej pełno i by więcej ludzi miało powody do zachwycania się nad jej cudownością. I chociaż w większości to owoc, który ładnie wygląda, ale w środku ma wrednego robaka, który poprzewiercał cały miąższ – w niektórych przypadkach to i skórka już jest podgniła – to potrafi owinąć ludzi wokół palca tak dokładnie, że biedacy nie zdają sobie z tego sprawy.

SPRAWY MIŁOSNE

Co zawsze mnie dziwi, pewność siebie i jędzowatość działają na mężczyzn tak, jak na kobiety Brad Pitt w swoim najlepszym okresie bez koszulki. I chociaż tak jak niektóre wolą owłosione klaty, tak niektórych facetów posiadanie nadmuchanego ego niekoniecznie kręci,  to w większości przypadków pewna siebie jędza nie może narzekać na brak zainteresowania. Szkoda tylko, że w swoim zadufaniu najczęściej odrzuca odpowiednich kandydatów, całą uwagę skupiając na tych… którzy mają ją w dupie.

Poprzeglądajcie sobie zdjęcia niektórych piękności na fejsie. Wszystkie mają miny, jakby ktoś podłożył im zgniłe jabłko pod nos*.
** Albo i gorzej, niż jabłko.

O autorce

Jestem Marta i próbuję jednocześnie spełniać marzenia, robić swoje i być dorosła, ale to ostatnie nie zawsze mi wychodzi.