Menu
Dobre życie

2012 w pigułce: notki, które musisz przeczytać.

Koniec świata już nam depcze po piętach, a ci, którzy przeżyją, będą świętować na after party Nowy Rok w oparach atomowych grzybów i z czterema jeźdźcami Apokalipsy, którzy z tajnych schronów amerykańskich służb specjalnych wyjmą specjalne butelki szampana, przeznaczone właśnie na tą okazję. 

Jednak zanim wszyscy zginiemy – co, oczywiście, będzie miało miejsce już w najbliższy piątek – czas na podsumowanie: bo czymże byłby grudzień bez emocjonujących rankingów na temat tego, co było hot, co było not i która gwiazda rekordowo przytyła, dając okazję do zostawiania złośliwych komentarzy przez kury domowe na portalach plotkarskich?

Może i w ciągu tych dwunastu miesięcy Ruscy nie zrobili żadnej katastrofy, Doda nie zaszła w ciążę,  Siwiec nie była sędzią w X Factorze, a Brad Pitt jeszcze się nie hajtnął z Angeliną, ale jedno jest pewne – ja napisałam sporo, a wy to wszystko czytaliście.

 Co czytało się najlepiej i sprawiło, że niektórym żyłka prawie pękła z bulwersowania się, a innych bolały ręce od przyklaskiwania? Zobaczmy!


#10 KUPCIE MI KOMPUTER, BO JESTEM BLOGEREM!

Dość głośno o tym było w blogowym światku:  jeden z vlogerów zaczął zbierać pieniądze na nowy, lepszy sprzęt. Jak? Prosił swoich widzów o wpłaty i datki.  Ale komputer nie mógł być byle jaki: taki za 2000 tysiące… dolarów. Czy blogerowi wypada?


#9 KIEDY ANOREKSJA CZAI SIĘ ZA PLECAMI

Jeden z niewielu tekstów na tym blogu, który napisałam śmiertelnie serio.  Zostawię go bez komentarza.


#8 BOJĘ SIĘ LUMPEKSÓW!

Kocham te sklepy, co nie zmienia faktu, że każda moja wizyta to walka o życie. Jeśli myślisz, że w ciemnym zaułku jest groźnie, mylisz się. W lumpeksie jest jeszcze gorzej, zwłaszcza, gdy za rogu szarżuje na ciebie wściekła babcia, której właśnie ukradłaś kieckę z koszyka. Będzie boleć…


#7  5 WPISÓW NA FEJSIE, ZA KTÓRE MAM OCHOTĘ ZABIĆ

Każdy ma w swoich znajomych kogoś, kto dodaje tak irytujące wpisy, że masz ochotę urwać mu kabel od internetu, ale nie możesz. A ukryć powiadomienia o aktualnościach… a na kogo wtedy będziemy się denerwować?

#6 TAJEMNA BROŃ KOBIECA

Och, każda z nas potrafi jej czasem użyć. Może to dziecinne i niezbyt fair, ale działa. A o to w tym wszystkim chodzi, czyż nie?

#5 WSPOMNIENIA Z DZIECIŃSTWA, KTÓRYCH SIĘ WSTYDZĘ.

Każdy ma jakąś historie z czasów, kiedy był mały, którą rodzinka wyciąga przy najbliżej okazji – o patrzcie, na przykład przy Wigilii – a ty cały rumienisz się ze wstydu i modlisz się, żeby kochany wujek nie przypomniał sobie więcej szczegółów. Niestety, zazwyczaj sobie przypomina, a ty stajesz się obiektem żartów… przez cały wieczór.


#4. LUDZIE, KTÓRZY ZASŁUGUJĄ NA STRYCZEK

Są tacy ludzie, którzy po prostu podnoszą ciśnienie, obniżają cukier we krwi i sprawiają, że masz myśli podobne do tych, które prawdopodobnie posiadał Kuba Rozpruwacz. Zabić i wyrzucić zwłoki do morza… no nic więcej, no.

#3.JAK POZBYĆ SIĘ FACETA W PIĘĆ MINUT?

Uwierzcie mi dziewczyny, nie wystarczy nie myć się przez tydzień, cholerni są bardzo wytrzymali na zapach potu. Przypalone ziemniaki też nie wystarczą.
Trzeba wytoczyć ciężkie działa!

Podstawowe pytanie, które zadaje sobie każdy zraniony przez dziewczynę facet. Dlaczego wybrała takiego buca, a nie mnie?  Odpowiedź jest prosta: wcale nie chodzi o to, żeby traktować ją jak śmiecia, a termin “niegrzeczny chłopiec” nie odnosi się do kolesia, który łamie wszystkie zasady i ma w sobie tyle ogłady, co kamień na środku pola. A jak jesteś dobrym chłopakiem, to wcale nie jesteś pantofel. Amen.


#1 GŁUPOTA ZACZYNA SIĘ… W GIMNAZJUM?

Zdaję sobie sprawę, że ten tekst może nieźle podziałać na gimnazjalistów, którzy mają poukładane w głowach.  Nie zmienia to jednak faktu, że to właśnie głupota rzuca się w oczy, a słysząc o tym, co się dzieje na tym etapie edukacji uszy więdną, a niewidzialna kość staje w gardle. To będzie nasza nadzieja na przyszłość?
Oby z tego wyrośli.

O autorce

Jestem Marta i próbuję jednocześnie spełniać marzenia, robić swoje i być dorosła, ale to ostatnie nie zawsze mi wychodzi.