Menu
Dobre życie

Co robią dziewczyny, kiedy są same w domu?

Zawsze zadbana, uśmiechnięta, z pełnym makijażem i ułożonymi włosami. Grzeczna, uczynna, czasami nieco wredna i zazdrosna. Kobieta jest stworzeniem oczywistym, ale też piekielnie tajemniczym. Zastanawialiście się kiedyś, co robi, kiedy zostaje sama w domu? Podpowiadam: na pewno nie zmywa garów...

KAŻDA Z NAS TO CHRISTINA AGUILERA

Z napięciem czekamy, aż za nami zatrzasną się drzwi, a cały dom opustoszeje. Wtedy pędzimy do komputera niczym mój wygłodniały kot do miski z żarciem i szybko klikamy play. Głośniki ustawione na maksa, grzebień lub telefon w dłoń i… sąsiedzi przeżywają istne tortury, słysząc nasze słodkie, fałszujące głosiki, próbujące śpiewać razem z ulubionymi wokalistami. Pół biedy, kiedy śpiewamy z muzyką – wtedy jeszcze da się zdzierżyć, bo prawdziwy piosenkarz zagłuszy nasze cudowne wokale, ale kiedy próbujemy śpiewać a capella.. mój Boże, tak bardzo współczuję wszystkim, którzy mają mieszkanie koło mojego w promieniu pięciuset metrów. Przepraszam za uszkodzenie waszego słuchu, naprawdę, ale to silniejsze ode mnie.

PRAWIE JAK JU KEN DENS

Jeśli myślicie, że na śpiewaniu się kończy, to macie zbyt ubogą wyobraźnię. Wydawanie dźwięków to jedno, ale kręcenie tyłkiem w lewo i w prawo w rytm muzyki to drugie. Powstają figury i układy prawie jak z telewizyjnych programów, gdzie o tym, czy ktoś umie się wyginać nie świadczą jury, tylko smsy. To znaczy, im więcej masz znajomych, tym większa szansa, że wygrasz. Także inwestujcie w znajomych na fejsiku, bo jak będziecie kiedyś tańczyć przed Kingą Rusin, to się wam przydadzą.

Wracając do tematu: lubimy tańczyć. Same, przed lustrem, kiedy w domu jest pusto. Uśmiechamy się, strzelamy miny, wyginamy się we wszystkie strony i udajemy, że nie widzimy, jak nasz kot dziwnie na nas patrzy. I gramy głuche, kiedy próbujemy robić szpagat trzymając się żyrandolu i słyszymy trzaski naszych kości i nadwyrężonych mięśni. Co tam, jesteśmy królowymi parkietu! Swoją drogą, Majkel ze swoim Thrillerem może się schować. 

TAP MADEL

Wszystkie ciuchy z szafy wywalone? Czas na zabawienie się w szafiarki, które co pięć minut wrzucają zdjęcia na lookbooku. Skarpetki do obcasów? Czemu nie, do tego obowiązkowo hipsterski kołnierzyk i spodnie do kostek, w których wyglądamy, jakbyśmy właśnie wróciły z piwnicy pełnej wody. Tak się nosi, moje drogie. Przeróbka starych jeansów mamy, które nosiła za czasów, kiedy Beatlesi chodzili w dzwonach? Tak jest. Wszystkie chwyty dozwolone,w końcu nie ma nikogo w domu, więc nawet dzióbek do lustra a’la Anja Rubik i spojrzenie naprawdę głodnej anorektyczki-modelki dozwolone. Gorzej, kiedy ktoś nagle przekręci klucz w zamku i zobaczy nas z miną przerażonej ryby, która właśnie dowiedziała się całej prawdy o wędkowaniu. Ale.. takie jest ryzyko, prawda?

About Author

Jestem Marta i próbuję jednocześnie spełniać marzenia, robić swoje i być dorosła, ale to ostatnie nie zawsze mi wychodzi.