Menu
Dobre życie / Organizacja

Darmowe plannery do wydrukowania – jak mieć organizer/kalendarz swoich marzeń?

Jedną z rzeczy, które najbardziej lubię w planowaniu jest pisanie i notowanie. W kalendarzach, plannerach i organizerach. Podkreślanie rzeczy, przyklejanie kolorowych karteczek – to wszystko nie tylko pozwala mi zaplanować moją pracę i mój czas, ale także pozwala się przy tym nieco wyluzować i rozerwać.

Kiedy ostatnio wrzuciłam na instagram zdjęcie mojego blogowego plannera, dostałam mnóstwo pytań o to, skąd go wytrzasnęłam, gdzie go można dostać i tak dalej. Nie wiem, czy macie tak jak ja, ale ja nigdy nie potrafię być do końca zadowolona z organizerów, które sobie kupuję – zawsze coś z nimi jest nie tak. A to czegoś mi brakuje, lub czegoś jest za dużo, ogólnie: nigdy nie jestem usatysfakcjonowana w stu procentach.

Blogi na wrzesień ogarnięte 😀 #work #happy

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Marta (@martapisze)

Dopóki nie zaczęłam tworzyć swoich kalendarzy i organizerów sama. To znaczy, wróć – z pomocą Pinteresta. Sporo osób udostępnia tam swoje szablony, które można pobrać i wydrukować. Ja mieszam różne arkusze tak, żeby powstał mój organizer idealny. Drukuję je (w domu albo w ksero) i binduję.  Maja wszystko, co jest mi potrzebne, są ładne i gotowe do tego, żeby w nich planować cały swój czas!

JAK STWORZYĆ SWÓJ WŁASNY PLANNER?

Najpierw zaloguj się na pintereście. Potem wpisz w wyszukiwarkę “printable planner free” lub “printable calendar free” lub “printable blog planner” lub cokolwiek, czego szukasz, najlepiej dodać “printable” czyli “do druku” oraz “free” – bo niektóre są płatne (nie martw się, nawet jak klikniesz w taki link, to nie zapłacisz, dopóki plannera nie kupisz).

Wybierz plannery i arkusze, które ci się podobają i zapisz na komputerze. Przemyśl, ile sztuk każdego arkuszu potrzebujesz i jak trzeba je wydrukować (jednostronnie, dwustronnie?). Poukładaj sobie pliki w folderze, nazywając je cyframi (które drukujemy pierwsze, które drugie itp.).  Potem wydrukuj w domu lub w punkcie ksero i poproś o zbindowanie i nałożenie plastikowej okładki.

Ja robię tak już drugi rok i jestem bardzo zadowolona – zwłaszcza z mojego blog plannera, który pomaga mi ogarnąć pisanie postów regularnie i spisywać pomysły na nowe tematy.

ORGANIZERY DO ŚCIĄGNIĘCIA – WYBIERZ SWÓJ ULUBIONY!

Ponieważ wiem, że niektórzy niezbyt ogarniają pinteresta, przygotowałam kilkanaście plannerów, które można sobie pobrać i wydrukować.

KALENDARZE I ORGANIZERY

Darmowe arkusze do druku: dzienny planner, tygodniowy i miesięczny kalendarz,  blog planner, niedzielna lista rzeczy do zrobienia (zrobionych) i wiele innych: KLIK

emily-ley-free-printables (1)

Arkusze do druku od emilyley.com

Prosty kalendarz na 2016 rok (w linku jest także odnośnik do kalendarza na 2015 rok). Taka opcja jest świetna do planowania całego miesiąca. KLIK

2016-calendar-january

Miesięczne kalendarze do wydrukowania od http://www.sarahtitus.com

Piękna lista rzeczy do zrobienia, którą można dołączyć do swojego kalendarza czy organizera: KLIK

Arkusze miesięcznie, tygodniowe oraz lista to do – bardzo słodka! KLIK

Miesięczny kalendarz, lista zakupów, plan posiłków, ważne daty, tygodniowy kalendarz: KLIK

Kolorowe i urocze arkusze autorstwa http://colormemeg.com

Kolorowe i urocze arkusze autorstwa http://colormemeg.com

Kalendarz na 2016 rok: KLIK

Kalendarz na 2016 rok od http://scatteredsquirrel.com

Kalendarz na 2016 rok od http://scatteredsquirrel.com

Kalendarz na 2015 rok : KLIK

Kalendarz na 2015 od http://www.iheartnaptime.net

Kalendarz na 2015 od http://www.iheartnaptime.net

Mój ulubiony, używam go do planowania pracy – jest taki kolorowy i pozytywny! Miesięczny kalendarz, lista rzeczy do zrobienia i plan posiłków: KLIK

Piękne arkusze od http://www.digimamas.com

Piękne arkusze od http://www.digimamas.com

BLOG PLANNERY:
Bardzo estetyczny planer: miesięczny kalendarz, arkusz z celami na cały rok oraz tygodniowy planer i arkusz statystyk. Do ściągnięcia już w formie .zip, więc nie zobaczycie większego podglądu, ale jest super! KLIK

Bardzo estetyczny planer od http://www.secretbloggersbusiness.com/

Bardzo estetyczny planer od http://www.secretbloggersbusiness.com/

Planner, z którego ja głównie korzystam (żeby go dostać, trzeba się zapisać do newslettera tej blogerki): KLIK

Blog planner – trzeba zapisać się na newsletter. KLIK

Trzeba zapisać się do newslettera. Arkusze od http://www.livingwellspendingless.com/

Trzeba zapisać się do newslettera. Arkusze od http://www.livingwellspendingless.com/

Tygodniowy planner blogowy: KLIK

No! Mam nadzieję, że Wam się ten post spodoba, szukanie zabrało mi chyba z 2-3 godziny :O Ale jeśli chociaż jedna osoba z tego skorzysta, to warto. Koszt wydrukowania mojego plannera z bindowaniem to było nie więcej niż 20 zł, więc chyba w porządku. Jak drukowałam rok temu na kolorowo, to 30 złotych (drukowałam w ksero).

Jeżeli post Wam się spodobał, dajcie znać w komentarzach 🙂 Lubię wiadomości od Was 🙂 Czy częściej mam pisać tego typu “praktyczne” wpisy? 

O autorce

Jestem Marta i próbuję jednocześnie spełniać marzenia, robić swoje i być dorosła, ale to ostatnie nie zawsze mi wychodzi.