Menu
Dobre życie / Ludzie

#2 Pytający Poniedziałek

Marta, masz jakiś swój ulubiony cytat, który motywuje cię do działania?

Czy masz swój motywujący cytat?

Zacznijmy od tego, że ludzie różnie się motywują. Jedni zbierają się do działania właśnie po przeczytaniu jakiegoś cytatu, drudzy wolą zdjęcia, a trzeci – innych ludzi. I ja, ogólnie, należę do tego trzeciej grupy. Najbardziej motywują mnie ludzie, który się chce, którym się udało i którzy całym sobą pokazują, że można.  Nawet, jeśli cały świat próbuje ci udowodnić, że to nieprawda.

Dokładnie o źródłach moich motywacji poczytasz tu. A ja wracam do głównego tematu – cytatów. Cytaty do mnie najbardziej przemawiają w zestawieniu combo, tzn. cytat + zdjęcie. Często mam na tapecie jakieś motywujące słowa, np. tak aktualnie wygląda mój pulpit:

mój pulpit

A jeszcze bardziej motywują mnie i docierają do mnie nie cytaty, a zwykłe hasełka.Najbardziej lubię proste grafiki z tekstami. Pokażę Wam przykładowe obrazki z mojego pamiętnikowego tumblra, które uznałam za motywujące:

Ale najbardziej, najmocniej przemawia do mnie cytat, który za każdym razem daje mi porządnego kopa w zadek. Wiem, że jest autorstwa oszusta, ale nic na to nie poradzę – jest prawdziwy, inspirujący i zachęca mnie do tego, żeby żyć dobrze, po swojemu i zgodnie ze swoimi marzeniami:

11156351_690251674435184_8443981567595866085_n

“Jedyna rzecz, jaka stoi między tobą i twoim celem jest gówniana historyjka, którą sobie powtarzasz, dlaczego to nie możesz go osiągnąć”

Pytający Poniedziałek to nowa seria na blogu – Wy zadajecie pytania, a ja staram się jak najlepiej na nie odpowiedzieć. Pytania do kolejnej serii można zadawać w komentarzu pod tym postem. 

O autorce

Jestem Marta i próbuję jednocześnie spełniać marzenia, robić swoje i być dorosła, ale to ostatnie nie zawsze mi wychodzi.